od BH dne 13.11.2023 v 17:38
Muži | FC PBS Velká Bíteš – FK Maraton Pelhřimov 1:1 (0:0)

Muži | FC PBS Velká Bíteš – FK Maraton Pelhřimov 1:1 (0:0), 15. kolo MSD-D, neděle 12. 11. 2023, Velká Bíteš.

Branky: 68. J. Pokorný – 81. Fialka.

Rozhodčí: Landsman David – Pavlas Jiří, Brezáni Dárius.
Delegát: Šišma Ondřej
ŽK: 2:1.
190 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Vacek (82. Fikar), Rajtmajer, Šimon, Homolka – Smejkal, Hotovec, Poul – Fialka, Adam (74. Honzl, 90. Vopálenský), Zacha (74. Niederle), navíc náhradní brankáři Pech a Holický.

Na závěr podzimu cenný bod z Bíteše
Podzimní část divizní sezony zakončili fotbalisté Maratonu ve Velké Bíteši, odkud přivezli cenný bod a přezimují tak s body čtrnácti.

V Bíteši se potkaly dva týmy, které budou po podzimu chváleny více za herní projev než za odměnu v podobě bodového zisku. „Také Bíteš se na podzim doma bodově trápila a vyhrála jen jednou,“ uvedl ještě jeden společný jmenovatel trenér Pelhřimova Richard Zeman. Ten nemohl do utkání nasadit Jiříka s Viktorou, kteří přes víkend ulehli s virózou. Z taktických důvodů zůstal tentokrát na lavičce špílmachr Michal Niederle. Pelhřimov začal utkání aktivně, soupeře vysoko napadal a za dvacet minut si vynutil pět rohových kopů. Nebezpečně vypadalo ale jen zakončení Adama a dorážka Homolky. V 17. minutě měli hosté štěstí, když Leška při dlouhém nákopu vyběhl do tmy a lob agilního útočníka Kruly skončil těsně vedle opuštěné brány. Hostující brankář se vyznamenal v závěru poločasu, kdy na těžkém terénu u tyče zalepil povedený volej Šperky.

Nástup do druhé půle patřil favorizovaným domácím, ale Leška při šancích Kruly a Novotného tým podržel. V 66. minutě potáhl zleva brejk Homolka, krásně odcentroval, ale Poul volej dobře netrefil. Prakticky vzápětí rozehráli domácí na půlce rychle standardní spolupráci a po akci střídajících hráčů otevřel skóre Pokorný. Pelhřimov se radoval z vyrovnání deset minut před koncem, kdy po rohu vrátil míč do ohně Rajtmajer, druhý stoper Šimon vyhrál vzdušný souboj s brankářem a důrazný Fialka doklepl míč do sítě. Hosté si krátce předtím zhluboka oddechli při tutovce Novotného a v samém závěru měl vychýlenou mušku také exligový Traxl. „Bíteš má výborně sestavený tým zkušených brněnských hráčů a na těžkém terénu až neuvěřitelně dobře kombinovala. Hodně jsme v zápase běhali, hráči se drželi stanoveného konceptu a dokázali být taky nebezpeční. Na závěr podzimu se hrál svižný fotbal, bod bereme,“ řekl po boji trenér Zeman.