od BH dne 23.08.2021 v 21:26
Muži | FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice – FK Maraton Pelhřimov 2:2 (1:1)

Muži | FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice – FK Maraton Pelhřimov 2:2 (1:1), 4. kolo KP Vysočina, sobota 21. 8. 2021, Náměšť nad Oslavou.

Branky: 23. Durajka, 82. Zedníček - 30. Šimon, 64. Kostroun

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Luky Holický (23. Sochor) – Jeník Homolků, Martin Kostroun, Adam Simon, Andrej FikarDavid Viktora , Oskar Točík, Patrik Fical (82. Honzl), Jakub Vlk – Blažek (71. Vopálenský), Pavel Benda.

Rozhodčí: Soukupová – Landsman, Burian.

Delegát: Šula.

ŽK: 2:1.

75 diváků.

Do Náměště n. Oslavou přijeli hosté oslabeni o několik hráčů, i přes to ale byli fotbalovějším týmem a vytvořili si i více šancí…bohužel trápení v podobě jejich proměňování pokračovalo.

Již ve 2. minutě utkání vybojoval roh Viktora, do vápna vyslal zrádný skákavý přízemní centr Homolka, nikdo z pelhřimovských hráčů se ale bohužel ke střele nedostal. V 8. minutě dostal dopředu dlouhý balon Vlk a ocitl se sám před brankářem domácích, na penaltě ale podklouzl a domácí tak měli spoustu času míč uklidit do bezpečí. O minutu později se ke slovu dostali i domácí, když vybojovali rohový kop. S tím si ale obrana Pelhřimova bez problémů poradila. Ve 13. minutě Náměšť prověřila pozornost brankáře Holického, když předtím hosté na půli faulovali a domácí tak dostali k dobru standardku. Centr do vápna ale Holický velmi dobře vystihl. V 15. minutě si šel gólman Pelhřimova pro další balón, dobíhající útočník ho ale tzv. „dojel“ a Holický musel být ošetřován. Ve 20. minutě se dopustili hosté nedovoleného zákroku a domácí tak měli další standardku, tu rozehrál Chlup, ale obrana Pelhřimova odvrátila centr na roh. Po něm centr Durajky odhlavičkoval do bezpečí Kostroun. Ve 23. minutě se měnilo poprvé skóre, a to po chybě Homolky, kdy mu domácí sebrali míč a na střelu Durajky nemohl zraněný gólman Pelhřimova reagovat – 1:0. Následně jej vystřídal náhradní gólman Sochor. Hosté byli blízko vyrovnání ve 29. minutě, když další gólovou šanci nevyužil Vlk. Ve 30. minutě se Pelhřimov dočkal. Ve vápně byl faulován Benda a nařízený pokutový kop nadvakrát proměnil Adam Šimon. Vedení se Pelhřimov mohl ujmout ve 34. minutě, když dostal dlouhý míč od Točíka Vlk, jeho střela ale minula odkrytou bránu Náměště. O pět minut později kopali Pelhřimovští dva rohy za sebou, ani z jednoho ale branku nevytěžili. Gól nepadl ani ve 45. minutě, když hosté hezky zakombinovali, ale finální přihrávku vystihl domácí gólman.

V druhé půli začaly oba týmy opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. V 55. minutě založil po levé straně akci Homolka a vybojoval pro Pelhřimov roh. Po jeho následném rozehrání si míč ve vápně našel Šimon a hlavičkou se snažil strhnout vedení na stranu svého týmu, proti byl ale domácí gólman. O tři minuty později poslal zleva do vápna Homolka, pelhřimovský záložník Fical ale hlavičkoval pouze do domácího gólmana. V 60. minutě vyslal míč ulicí mezi obránce Točík, na něj si naběhl Benda, jeho střelu ale domácí Tumurbaatar odvrátil na roh. Herní převahu vyjádřili hosté v 64. minutě, když se prosadil Kostroun, jehož gólové střele předcházel dvojnásobný faul domácích – 1:2. Domácí mohli srovnat skóre hned minutu na to… využili chyby v obraně hostujícího celku, ale jejich střelecký pokus mířil mimo Sochorovu bránu. I další jejich střelecký pokus ze 77. minuty nebyl přesný a Sochor ani nemusel zasahovat. V 82. minutě hostující tým fauloval a domácí tak kopali standardku, z ní se pěkně trefil Zedníček a bylo vyrovnáno – 2:2. Hosté se snažili v posledních minutách zvrátit vítězství na svou stranu, ale v 85. minutě střelecký pokus Homolky zprava mířil jen těsně vedle tyče. V 87. minutě byli blízko třem bodům domácí, a to když po předchozí akci zůstal v domácím vápně ležící hráč Pelhřimova, domácí šli do brejku, ale svojí asi největší gólovou šanci v tomto zápase nevyužili, střela minula odkrytou bránu Pelhřimova. Na ukazateli skóre tak po skončení utkání svítilo 2:2 a body se dělily.

Pavel Regásek (trenér): „Musím říct, že mně dnes úplně nemrzí to že jsme ztratili v Náměšti 2 body, ale jakým způsobem jsme je soupeři darovali. Náš dnešní soupeř si bod za jeho výkon zcela určitě zasloužil. Z mého pohledu utkání dnes ovlivnily hlavně dva faktory, tj. hrubá individuální chyba našeho obránce a trestuhodně zahozené dvě 100% brankové příležitosti z prvního poločasu. I přes to jsme se dokázali vrátit do zápasu a obrátit skóre v náš prospěch. Bohužel na samotném konci zápasu jsme si ale nedokázali pohlídat jedinou standardní situaci domácích za druhý poločas a tím přišli o příznivý výsledek. Musíme se poučit z chyb a v domácím utkání s Přibyslaví zase potvrdit že stále patříme do úplné špičky naší soutěže.“

Následující utkání proběhne, po dlouhé době, na domácím hřišti v Pelhřimově, kam zavítá tým SK Přibyslav (neděle 29. 8. 2021 od 16:30hod.)