od BH dne 11.03.2024 v 22:14
Muži | A.F.C. Humpolec - FK Maraton Pelhřimov 0:0

Muži | A.F.C. Humpolec - FK Maraton Pelhřimov 0:0, 16. kolo MSD-D, neděle 10. 3. 2024, Humpolec.

Rozhodčí: David Landsmann - Jiří Pavlas, Věra Soukupová.
Delegát: Jiří Peřinka.
ŽK: 3:1.
ČK: 1:0 (90.+3 Pešek)
650 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška - Zacha, Rajtmajer (70. Morava F.), Šimon, Viktora - Smejkal, Hotovec (79. Vacek), Poul, Fikar (90. Adam) - Fialka, Jiřík (90. Honzl).

První jarní kolo moravskoslezské divize skupiny D nabídlo derby mezi tradičními rivaly, domácím Humpolcem a hosty z Pelhřimova. Utkání na velmi dobře připraveném hřišti s přírodní trávou sledovalo 650 diváků. Žádného gólu se ovšem fanoušci obou týmů nedočkali. Nástup do utkání vyšel lépe hostům. Nejblíže ke gólu byli v 11. minutě, kdy Jiřík zprava přihrál míč do běhu Smejkalovi, ten ale střelou po zemi odkrytou branku minul. Ve 36. minutě se hosté dostali po domácí ztrátě míče na půli hřiště do šance a Jiřík skóroval, gól ovšem ale pro ofsajd nebyl uznán.

V druhé půli domácí přidali a dostali hosty na několik minut pod tlak. Defenziva Pelhřimova však pracovala na jedničku a důrazní humpolečtí útočníci se nemohli prosadit. Skvělé zákroky vytáhl i gólman Leška a zmařil tak dvě obrovské gólové příležitosti domácích. Naopak v závěru mohl Pelhřimov přeci jen vedení strhnout na svou stranu, ale ani tuto šanci nevyužil. V nastaveném čase byl ještě vyloučen po druhé žluté kartě domácí stoper Pešek a Humpolec tak poslední sekundy derby dohrával v deseti.

Trenér Richard Zeman: "Remízové utkání, my jsme byli ke gólu blíž v první půli, soupeř po přestávce. Nicméně poslední šanci jsme měli my, takže se vyhrát dalo. Chválím hráče za poctivý a taktický výkon."
Trenér Roman Veselý (www.afchumpolec.cz): "Klasické derby s velkou opatrností. Čekalo se na jeden gól, který by utkání bezesporu prospěl. Druhý poločas jsme dobývali pevnou obranu Pelhřimova. Bohužel jsme se nedokázali střelecky prosadit. Oba týmy si vytvořily po dvou stoprocentních šancích. Z mého pohledu remíza zasloužená."