od mates dne 26.04.2019 v 05:42
Muži | FC Slavoj Žirovnice – FK Pelhřimov 3:0 (1:0)

Muži | FC Slavoj Žirovnice – FK Pelhřimov 3:0 (1:0), sobota 20.4.2019, 19. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, Žirovnice.
Branky: 29. Václav Staněk, 46. Václav Staněk, 67. Vojtěch Cajz.
Rozhodčí: Oldřich Machát, František Porupka, Jaroslav Kůrka. Delegát: Josef Bobek.
ŽK: 2:2.
250 diváků.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJakub RejtharJiří KordíkJeníík Homolků – Tomas Jeri Jerabek, D. Poul – Jakub Vlk (82. David Viktora), Tomáš MazáčPavel Benda – Toby Mazanec (76. Andrej Fikar).

Ve slunném sobotním odpoledni zavítali naši hráči na půdu okresního rivala – FC Slavoj Žirovnice. Na derby dorazil velký počet diváků, očekávajících především ze strany druhého mužstva krajského přeboru, tedy Pelhřimova, kvalitní a fotbalový výkon. Od počátku se pelhřimovští hráči snažili otevřít skóre zápasu, ale kombinaci přerušovala řada nepřesností a zbytečných ztrát. I tak to byli právě hráči FK, kteří se dostávali do vyložených brankových příležitostí, ty ovšem neproměňovali. Za největší můžeme považovat situaci ve 14.minutě, kdy hostující Tomas Jeri Jerabek nedokázal usměrnit míč do prázdné branky po chybě v rozehrávce domácích. Tentýž hráč se ocitl pár minut poté v samostatném úniku na gólmana Švece, ale ani tentokrát si s nabídnutou příležitostí neporadil. A když se neuchytily ani další ataky hostí, přišel trest v podobě inkasované branky. Ve 29. minutě se z levé strany, po ztrátě na půlící čáře, prosmýkl středem hostující kapitán Vodáček, přesnou nahrávkou našel v náběhu Staňka a ten se nemýlil. Pelhřimovští se pokoušeli do konce poločasu o vstřelení vyrovnávací branky, ale do větší šance se již nedostali. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí borce.

Do druhého poločasu se nastupovalo za nepříznivého stavu pro hostující hráče, od kterých se očekávala snaha zápas otočit ve svůj prospěch. Stal se však pravý opak. Po zaváhání na půlící čáře, hosté ztratili míč a žirovničtí tak mohli postupovat do otevřené obrany soupeře, kde si na na hranici pokutového území došel pro přihrávku Staněk, prosmýkl se kolem obránců a navýšil vedení domácích na 2:0. To vše se událo hned ve 46. minutě 2. poločasu. Po druhém gólu favorit zatlačil na domácí a vytvořili si několik vyložených šancí. Ovšem střelecký nezdar z prvního poločasu pokračoval a ani z jedné šance nepadla potřebná kontaktní branka. Na toto odpověděli domácí dalším navýšením náskoku v 67. minutě, kdy z protiútoku po kolmé přihrávce mezi obránce zakončoval na přední tyč Cajz. Zbytek zápasu se nesl v podobném duchu jako předchozí minuty. Pelhřimovští hráči si vypracovali další šance, ale kvůli nepřesnostem jak v přihrávkách, tak v zakončení nebyli schopni překonat domácího gólmana. Nejvíce se vstřelení branky přiblížil Tomáš Mazáč, když po průniku po levé straně trefil břevno. Zápas tak skončil 3:0 a pelhřimovští hráči odjížděli bez bodů.

V příští kole naši hráči přivítají na domácím hřišti tým SK Huhtamaki Okříšky - další dubnovou neděli tedy na fotbale na shledanou.