od kotrcadam dne 01.11.2021 v 18:50
Muži | FK Maraton Pelhřimov B – FC Slavoj Žirovnice B 8:1 (6:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov B – FC Slavoj Žirovnice B 8:1 (6:0), 1. kolo OP II třída "POUTNÍK LIGA", sobota 30. 10. 2021, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 21., 28., 37. Vopálenský Lukáš, 28., 32., 36., 74. Adam Jan, 44., 63. Fanta Daniel

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Dvořák – Kalina (46. Zabloudil), Kotrč, Beneš, Hejda – Vopálenský, Jeřábek (61. Škoda), Heřmánek, Moravec (46. Pavouk), Fanta – Adam.

Rozhodčí: Reich Milan – Reich Ondřej

30 diváků.

Utkání začali domácí aktivněji. Již ve 2. minutě poslal Fanta z pravé strany přihrávku na Vopálenského, který se nacházel před bránou nikým nehlídaný, míč ho však těsně minul. Vopálenský dokázal ještě míč získat zpět, jeho střelu, ale vychytal Kolář. V 5. minutě měli hosté k dispozici rohový kop, který zahrával Kopejtko, míč dokázali domácí odehrát do bezpečné vzdálenosti. Tímto krokem se Pelhřimov dostal do protiútoku, na velkém vápně vystřelil Heřmánek, Kolář míč vyrazil na roh. Rozehrávky se chopil Vopálenský, jeho centr však nikdo ze spoluhráčů nenašel. V 16. minutě se k míči dostal Adam, jeho střela šla těsně kolem branky. V 21. minutě se po úniku za žirovnickou obranu, dokázal prosadit Vopálenský a otevřel tak skóre zápasu. Ve 27. minutě centroval z levé strany do velkého vápna Vopálenský, centr si našel Adam a míč dostal za záda Koláře. Ve 32. minutě chybně rozehrál Hejda, míče se ujal Kopejtko, který si všimnul vystoupeného Dvořáka a zkusil ho překonat střelou z poloviny hřiště. Jeho pokus naštěstí bránu nezasáhl. Hned na to Moravec poslal přihrávku na Heřmánka, který ji nedokázal zachytit. Přihrávka prošla přes několik dalších hráčů na Fantu, který se vydal sám na brankáře, s klidem uklidil míč do sítě a zvýšil skóre na 3:0. Ve 36. minutě se po úniku opět prosadil Adam. O minutu později po přihrávce Fanty mířil přesně Vopálenský a stav zápasu navýšil na 5:0. Minutu před koncem 1. poločasu se ještě dokázal prosadit Fanta a do kabin se tak odcházelo za stavu 6:0 pro Pelhřimov.

Začátek 2. poločasu byl divácky nezáživný. Domácí tým vedl 6:0 a nejspíš začal ztrácet motivaci vstřelit další gól. Na to také doplatil, když se v 61.minutě po rozehrávce rohového kopu dokázal hlavou prosadit Metlička a snížil skóre na 6:1. Domácím se opět vlila krev do žil a v 64. minutě na obdržený gól odpověděl Fanta, který tak vrátil Pelhřimovu šesti gólový náskok. V 72. minutě se ke střele dostal Kotrč, střelu však hostující hráči dokázali odrazit na roh. Roh rozehrával Vopálenský, míč si před bránou našel Adam a rozvlnil síť za zády Koláře. Do konce zápasu se hra spíše odehrávala ve středu hřiště a skóre se již neměnilo. Zápas tak skončil 8:1 a pelhřimovské béčko se po remíze v Červené Řečici opět navrátilo na vítěznou vlnu.