od kotrcadam dne 11.10.2021 v 20:55
Muži | TJ Dálnice Speřice B – FK Maraton Pelhřimov B 1:6 (0:4)

Muži | TJ Dálnice Speřice B – FK Maraton Pelhřimov B 1:6 (0:4), 11. kolo OP II třída "POUTNÍK LIGA", sobota 9. 10. 2021, Speřice.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 5. Fanta, 16. Adam, 25. Honzl, 33. Moravec, 66., 81. Vopálenský.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Sochor – Hejda (70. Škoda), Vacek, Šimon, Honzl, Heřnámek, Moravec (59. Kotrč), Fical, Vopálenský, Fanta, Adam (70. Kalina)

Rozhodčí: Cirhan Miloš

50 diváků.

Oba týmy začali zápas opatrně a bylo to spíš o soubojích ve středu hřiště. Hosté se několikrát přiblížili k velkému vápnu, ke střele se však nedostali. V 5. minutě Pelhřimov vybojoval přímý kop. Vopálenský se ujal rozehrávky, ve vápně našel Fantu, který míč poslal do sítě Speřic a Pelhřimov tak vedl 1:0. Domácí se mohli pokusit o vyrovnání již v 7. minutě, kdy dostali možnost přímého kopu, který však vychytal Sochor. Ve 13. minutě se ve velkém vápně ke střele dostal Moravec, ta šla pouze nad břevno. V 15. minutě se po úniku na pravé straně dostal k zakončení Fanta, jeho střelu však Maďar vyrazil před sebe, Fanta se pokusil znova prostřelit brankáře Speřic, ten byl však připravený a jeho střelu opět vyrazil před sebe, kde byl Adam, který již dostal míč za záda Maďara. Ve 23. minutě se ke střele po centru Moravce dostal Adam, jeho střela šla bohužel do rukou brankáře. Ve 25. minutě se Pelhřimov mohl radovat z třetího gólu, který po přihrávce Ficala vstřelil Honzl. Hosté postupně zvyšovali tlak na soupeře. Ve 33. minutě po přihrávce Heřmánka, šel Moravec sám na brankáře a s velkým klidem poslal míč do branky a opět navýšil skóre zápasu. Do konce poločasu se již skóre neměnilo a do kabin se tak odcházelo za stavu 4:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Pelhřimov jako by ztratil motivaci i nadále pokračovat v zápase aktivně. Speřice se často dostávali ke střelám ať už z velkého či malého vápna. Pelhřimov od inkasování branky několikrát zachránil Sochor i dobře hrající obrana. Hráči hostů se vzchopili až po gólu Vopálenského, který prostřelil Maďara po přihrávce Šimona. V 73. minutě dostali domácí možnost rohového kopu, který těsně nad břevno odvrátil Fanta. V 81. minutě se opět prosadil Vopálenský a zvýšil skóre na 6:0. Domácí hráči se přece jen jedné vstřelené branky dočkali. Tu obstaral v 86. minutě speřický hráč Zach, který přehodil na malém vápně Sochora. V posledních minutách se již nic neměnilo. Pelhřimovské „béčko“ vyhrálo na půdě Speřic 6:1 a nadále ukazuje, že se nachází ve skvělé formě a je těžko porazitelným týmem.