od kotrcadam dne 03.10.2021 v 20:12
Muži | FK Maraton Pelhřimov B – TJ Sokol Černovice A 8:1 (3:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov B – TJ Sokol Černovice A 8:1 (3:1), 10. kolo OP II třída "POUTNÍK LIGA", sobota 2. 10. 2021, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 13., 44., 77., 86. Vopálenský Lukáš, 40.,72. Adam Jan, 51. Fanta Daniel, 81. Moravec Martin.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Dvořák – Kotrč, Vacek, Šimon, Honzl, Heřnámek, Horký (43. Moravec), Niederle, Vopálenský, Fanta, Adam (79. Poul) – Morava A. Morava F.

Rozhodčí: Šenigl Jiří

100 diváků.

Utkání začalo z obou stran opatrně a v prvních minutách to spíš byl boj o střed hřiště. Ve 2. minutě se však hosté dokázali prosadit, kdy Vlach využil nedorozumění mezi pelhřimovskými stopery a Černovice se ujali vedení 1:0. V 8. minutě měli hosté k dispozici přímý kop, který dokázal brankář Pelhřimova vyrazit. Po 12. minutách hry se domácí dostali k prvnímu zakončení, střelu Honzla však zachytil hostující brankář. O minutu později se po centru Heřmánka prosadil Vopálenský, který srovnal na 1:1. Domácí hráče vyrovnávací gól nabudil a opět to začal být ten dominantní tým, který určuje tempo zápasu. Ve 28. minutě se před bránou ve velké šanci po přihrávce Vopálenského ocitl Fanta, který bohužel bránu přestřelil. Šanci přímého kopu měli ve 32. minutě domácí. Jeho autorem byl Heřmánek, který zkusil vystřelit přímo na bránu, hostující brankář však byl na místě, kam směřovala střela Heřmánka a míč odkopl do bezpečné vzdálenosti. Ve 40. minutě měli domácí možnost dalšího přímého kopu, kterého se ujal Niederle. Jeho centr si našel Adam, který hlavou dorazil míč do sítě hostujícího týmu a Pelhřimov se tak ujal vedení 2:1. Ve 44. minutě se k míči dostal Moravec, jenž byl na hřišti pouhou minutu. Svou přihrávkou našel Vopálenského, který přehodil brankáře Černovic a zvýšil skóre. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1.

Druhý poločas již začali aktivněji domácí. V 51. minutě se po úniku na pravé straně prosadil Fanta a Pelhřimov měl k dobru již třígólový náskok. V následujících 18 minutách si domácí ani hosté nedokázali vypracovat žádné šance. Až v 69. minutě se mohl prosadit Moravec, jeho střela šla však těsně kolem tyče. O tři minuty později poslal do malého vápna z levé strany ostrý centr Honzl, který si našel Adam a míč poslal za záda Vošáhlíka. V 77. minutě zvýšil skóre na 6:1 Vopálenský. V 81. minutě byl před velkým vápnem faulován Poul a domácí zahrávali přímý kop. Přímého kopu se chopil Moravec, jehož střela skončila v síti hostů. V 86. minutě se k míči dostal Fanta, který poslal přihrávku na Vopálenského. Ten se opět nemýlil a dal již svůj 16 gól za sezónu. Pelhřimovské Béčko dokázalo tedy porazit lídra tabulky 8:1 a nadále pokračuje na vítězné vlně.