od kotrcadam dne 28.09.2021 v 10:31
Muži | SK Obrataň – FK Maraton Pelhřimov B 1:6 (1:3)

Muži | SK Obrataň – FK Maraton Pelhřimov B 1:6 (1:3), 9. kolo OP II třída "POUTNÍK LIGA", neděle 26. 9. 2021, Obrataň.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 13., 29., 58. Jeřábek, 25., 48. Heřmánek, 81. Vopálenský

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Dvořák – Fanta, Vacek, Kotrč (78. Vacek) Kalina – Vopálenský, Jeřábek (71. Poul), Heřmánek, Horký (Morava F.), Adam – Moravec (60. Morava A.)

Rozhodčí: Dušan Obranec

45 diváků.

Domácí začali utkání aktivněji, kdy již v 1. minutě měli možnost rohového kopu, který nedokázali využít. Ve 4. minutě se opět domácí dostali ke střele, která ovšem šla nad bránu. Hosté se pokusili hned po rozehrávce brankáře odpovědět gólem, Horkého střelu však zachytil gólman. Ve 12. minutě se ke střele dostal Moravec, bohužel šla těsně nad břevno. V 16. minutě se již hosté mohli radovat z gólu, kdy Jeřábek posílal přihrávku před bránu a domácí hráč si vstřelil vlastní branku. Domácí srovnali ve 27. minutě, kdy se dostali do malého vápna, první střelu sice brankář Pelhřimova vyrazil, ovšem dorážku domácího Tomoviče již nezachytil. Pelhřimov dokázal na gól rychle odpovědět, kdy ve 28.minutě střelou z vápna zvýšil na 2:1 Heřmánek. Vopálenský vyslal v 31.minutě střelu na bránu, kterou brankář vyrazil před sebe a nabíhající Jeřábek míč uklidil do sítě. O poločase se tedy odcházelo do kabin za stavu 3:1.

Druhý poločas začali aktivněji hosté, kdy Heřmánek vyslal střelu z 25 metrů hřiště, která se od břevna odrazila do brány a zvýšil tak skóre na 4:1. V 56. minutě mohl po centru Moravce zvýšit Adam, který ovšem trefil hlavičkou pouze břevno. V 58. minutě poslal přízemní centr do vápna Adam, který si našel Jeřábek a míč poslal za záda brankáře. V 81.minutě se prosadil Vopálenský po přihrávce Heřmánka a zvýšil stav na 6:1. V 86. minutě se ještě po centru Poula dostal ke střele Morava Filip, kterou bohužel gólman vyrazil. Zápas skončil 6:1 a Pelhřimov získal 3 body. Za zmínku také stojí, že Pelhřimov od 65.minuty vyslal do hry postupně 4 dorostence, kteří se rozhodně za svůj výkon nemusí stydět a určitě jsou velkým příslibem do budoucna.