od kotrcadam dne 19.09.2021 v 12:33
Muži | FK Maraton Pelhřimov B – TJ Slovan Kamenice nad Lipou B 10:2 (6:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov B – TJ Slovan Kamenice nad Lipou B 10:2 (6:1), 8. kolo OP II třída "POUTNÍK LIGA", sobota 18. 9. 2021, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 13., 31., 33., 85., 87. Blokeš, 23. Vopálenský, 27. Horký, 38. Jeřábek, 65. Moravec, 80. Heřmánek.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Dvořák – Fanta, Vacek, Kotrč, Kalina (78. Horký) – Vopálenský, Jeřábek (72. Kubík), Heřmánek, Horký, Blokeš – Adam (63. Moravec).

Rozhodčí: Šenigl Jiří.

40 diváků.

Domácí začali zápas aktivně, kdy již v 1. minutě vyslal střelu na branku Vopálenský, ale minul. Ve 4. minutě se do zakončení dostal Vacek, domácí se však z gólu radovali zbytečně, nýbrž byl odpískán ofsajd. V 5. minutě šel Adam sám na brankáře, bohužel trefil pouze tyč. Ve 13 minutě se již mohli domácí radovat z gólu, který vstřelil Blokeš. Ve 23. minutě Heřmánek našel Vopálenského, který si míč zpracoval tělem a následně poslal míč do sítě hostí. Ve 27. minutě přihrávka Horkého našla Vopálenského, který zvýšil na 3:0. Domácí stále pokračovali v tlaku. V 31. minutě se prosadil Blokeš a dvě minuty později znovu již zmiňovaný. Ve 38. minutě po faulu v pokutovém území na Vopálenského byl nařízený pokutový kop, kterého se ujal Jeřábek a zvýšil skóre na 6:0. Hosté si ve 42. minutě vytvořili svoji první šanci, ze které dokázali skórovat. Do kabin se odcházelo za stavu 6:1.

Začátek 2. poločasu byl opět v režii domácích, kteří vytvářeli neustálí tlak na soupeře. V 65. minutě se Prosadil Moravec, který po dvou minutách na hřišti krásně přehodil brankáře a zvýšil na 7:1. V 71. minutě se dostal Blokeš do vápna, jeho střela však trefila tyčku a dorážku brankář. V 80. minutě se prosadil Heřmánek střelou z velkého vápna. V 81. minutě se do šance dostal Kubík, jeho střela šla však těsně nad břevno. V 85. minutě poslal Vopálenský přihrávku do vápna, kterou si našel Blokeš a míč dostal za záda brankáře hostí. V 87. minutě se po přihrávce Horkého opět prosadil Blokeš, skóre zvýšil na 10:1 a mohl se tak radovat ze své páté vstřelené branky v utkání. Hosté si v závěru zápasu vypracovali svoji druhou šanci, kterou dokázali využít a v 89. minutě snížili skóre na 10:2. Tímto výsledkem skončilo celé utkání a pelhřimovské „Béčko“ se mohlo radovat ze zisku dalších tří bodů.

Příští týden v neděli zavítá náš „B“ tým do Obrataně.