od kotrcadam dne 22.08.2020 v 11:43
U19 | FK Pelhřimov – TJ Sokol Bedřichov 7:2 (5:0)

U19 | FK Pelhřimov – TJ Sokol Bedřichov 7:2 (5:0), 3. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 22. 8. 2020, Fotbalový Stadion Za Kalvárií.
Branky: 14. Vopálenský Lukáš, 18. Adam Jan, 36. Vanhasselle David Fabian, 41. Tomec Tomáš, 42. Vopálenský Lukáš, 62. Vojáček Martin, 84. Vopálenský Lukáš - 73. Samek Adam, 76. Hruška Josef.
Rozhodčí: Tomšů Václav – Lysý Tomáš, Cirhan Miloš.
ŽK: 1:0 (Vopálenský)
60 diváků.

Sestava FK PelhřimovFilip Doležal – Jindřich Vaňkát (46. Martin Repáč), Adam Simon, Tomas Vacek, Michal Kalina – Tomáš TomecDavid Vanhasselle – Jan Poul (82. Morava Antonín), Áda Hotovec, Lukáš Vopálenský – Honza Adam (57. Martin Vojáček)
První domácí zápas pelhřimovských starších dorostenců v nové sezóně Moravskoslezské divize se gólově nadmíru povedl. Poločas 5:0 hovoří za vše. Bez nově zraněného gólmana Lešky (naštípnutá nártní kost) a na delší dobu zraněného Kotrče (přetržený křížový vaz), se hráči Pelhřimova v začátku utkání pomalu seznamovali, po dlouhé přestávce, s domácím prostředím. Sice hned ve 2. min. pohrozil Vanhasselle ve vápně soupeře, kdy se sám dostal až před brankáře, ale z velkého úhlu se gólově neprosadil a žádný nabíhající spoluhráč v blízkosti nebyl. Naopak faul Vopálenského před vápnem na druhé straně značil problém v podobě přímého kopu Bedřichova, naštěstí exekutor kopu trefil jen zeď. V polovině prvního poločasu se Pelhřimov rozjel do velkého zápasu, zpřesnili jsme hru, zapojili kombinaci, důraz a rychlost. Ve 14. min. našel dlouhým nákopem Hotovec vepředu Vopálenského, který se dostal před brankáře a pod jeho padajícím tělem skóroval. 19. minuta, další dlouhý balon od Vacka na nově zapracovaného útočníka Honzu Adama, jeho krátké propíchnutí balonu za obránce a zcela sám před gólmanem si gólově poradil.
36. minuta po přímém kopu se do hlavičky dostal Šimon, ale jen do náruče brankáře. V 37. minuta se Vanhasselle hezky uvolnil před velkým vápnem soupeře a když se sám překvapivě ocitl před gólmanem, neomylně skóroval. 42. minuta krásná akce Tomce, který svou neúnavnou bojovností získal míč před pokutovým územím soupeře a náběhem zprava prostřelil gólmana Bedřichova. Hned minutu nato Vopálenský skóroval znovu a to podobným způsobem jako při prvním gólu. Odchod do kabin a stav 5:0, nenechal diváky bez odezvy a do kabin naše hráče odměnili zaslouženým potleskem.
Druhý poločas už nebyla taková jízda. Pelhřimovské jednak ukolébal stav utkání a jednak úmorné vedro, které na hřišti s umělou trávou v tu dobu panovalo. Sice ještě v 62. min. skóroval překvapivě kolem obránců, střídající Vojáček, ale potom se gólostroj a pohyb Pelhřimova zasekl. Zbytečné chyby obrany v 73. a 77. minutě Bedřichov oprávněně a zbytečně navnadili.
Naštěstí ze strany Bedřichova vše a 85. minuta dala zapomenout na dosavadní trable domácích. Ve středu hřiště získal míč Vopálenský a rychlými kličkami sólovou akcí se dostal až do branky a tak uzavřel celkové skóre na 7:2.

Následující dva venkovní zápasy sehrajeme v Brně, a to ve středu 26. 8 s SK Líšeň B a v Pátek 28. 8 s FC Svratka Brno.
Držíme chlapcům palce, ať se jim oba venkovní zápasy podaří.