od kotrcadam dne 21.09.2019 v 17:55
U19 | FK Pelhřimov – FC ŽĎÁR nad Sázavou 3:0 (2:0)

U19 | FK Pelhřimov – FC ŽĎÁR nad Sázavou 3:0 (2:0), 8. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 21. 9. 2019 Pelhřimov.
Branky: 16. Lukáš Vopálenský, 44. Michal Pernica, 47. Adam Šimon.
Rozhodčí: Havlín – Burza, Kubát.
ŽK: 2:1 (58. Adam, 65. Tomec – 63. Srnský).
50 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza AdamJindřich Vaňkát (73. Michal Kalina), Adam Simon (K), Andrej Fikar (76. Martin Repáč) – Daniel FantaTomáš Tomec – David VanhassellePetr HeřmánekLukáš Vopálenský – Michal Pernica.

Příjemné rozloučení s pozdním létem zažily oba pelhřimovské dorostenecké týmy a nemohu si odpustit připomenout doslova fotbalový koncert mladších, jak kdyby měli napsáno v notách rychle a důrazně. Jejich Allegro marcatto bylo pohledem na rychlý, v osobních soubojích důrazný přístup, viditelná snaha o získání vysokých míčů i týmová snaha zachytit brejk soupeře. Třetí gól v poslední minutě poločasu byl hotovou lahůdkou.

Starší spíš jako by sáhli do jazzového soudku. Byli nahoře, potom pod tlakem, přidali pojistku třetí branky a udrželi čisté konto.
V úvodu hry šel gólman Žďáru Šenkýř pro malou domů, atakovaný Vopálenským míč netrefil, ale vypíchnutý míč šel nad břevno. Ze sítě však lovil hostující brankář míč po čtvrthodině hry když Fikarův centr zprava, z kraje vápna přesně vstřelil Vopálenský. Po půlhodině hry byl Pelhřimov deset minut pod výrazným tlakem Žďáru a domácí začali být nepřesní, přišly ztráty míčů a žďárské šance. Konec poločasu vše napravil. Vanhasselle převzal balon od Heřmánka a krásně pronikl mezi obránci a Pernica který si pohlídal ofsajd mohl dorazit míč který Šenkýř neudržel. Byla to střela z neuvěřitelného úhlu do prázdné branky.
Po dvou minutách druhého dějství roh Vopálenského poslal do sítě hlavičkou Šimon a rozhodl utkání. V 60. minutě nastřelil Heřmánek břevno a Pelhřimov do konce hry ustál systém hostů rozehrát do křídel ještě z vápna a postup většinou tří hráčů měl vytáhnout obranu aby následný centr mohl volný hráč zpracovat. Obrana i gólman tento styl hry za obranu vyřešili a udrželi čisté konto.
Za týden nás čeká FC Vysočina - mládež a mám obavy, že psát o tomto utkání nebude snadné.