od dne 07.09.2019 v 16:49
U19 | FK Pelhřimov – FC Slovan Havlíčkův Brod 3:0 (1:0)

U19 | FK Pelhřimov – FC Slovan Havlíčkův Brod 3:0 (1:0), 6. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 7. 9. 2019, Pelhřimov.
Branky: 8. Kotrč Adam, 54. Fanta Daniel, 70. Pernica Michal.
Rozhodčí: Vašíček – Tůma, Pekař.
ČK: 1:0 (78. Fanta).
ŽK: 3:3.
80 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza AdamAdam Simon (K), Jindřich VaňkátMichal Kalina – Daniel FantaPetr HeřmánekDavid VanhasselleLukáš Vopálenský – Adam Kotrč (87. Martin Repáč), Michal Pernica.

Pelhřimovský starší dorost si poradil s těžkým soupeřem, ale všichni se museli vyrovnat s nepřízní počasí, pršet přestalo těsně před začátkem hry a chladno odpovídalo pozdějšímu datu.
V bojovném, vyrovnaném utkání zvládli domácí hru, neopomněli osobní obranu útočníků a ohlídali i zálohu v poli. Poprvé se po autu a Heřmánkově pěkné rozehrávce ocitl sám před gólmanem Kolářem Vopálenský, ale míč snad z pouhých 3 metrů gólman kryl. Od osmé minuty se dýchalo snadněji, když Vopálenského roh posunul hlavou Šimon Kotrčovi a jeho střela přinesla vedení. Už v další minutě se mohl zapsat ke střelcům Vanhasselle po Fantově míči zasekávačkou zprava, míč šel podél branky, gólman jej minul, ale těsně minul i zadní tyč. Po půlhodince hry zaútočil Brod po levé straně, Leška ovšem tvrdou přesnou střelu z dálky chytil. Podržel tým do závěrečné čtvrthodiny. Pelhřimov nezužitkoval roh, potom Kotrč ve středu podržel míč, nahrál Fantovi doprava do běhu, jeho centr Pernicovi a následnou střelu gólman vyrazil. Šimon hlavičkoval těsně nad břevno a před koncem poločasu Brod rozehrál aut do brejku a Leška odvážně vyrazil nebezpečnou dělovku na roh.
Po přestávce přidal Pelhřimov pojistku po zdařilé kombinaci, když Vopálenský rozehrál Kotrčovi, ten posunul míč Heřmánkovi, jeho střelu Kolář vyrazil, ale Fanta byl v dorážce úspěšný. Třetí branka padla po Leškově vyhození Vopálenskému a jeho vysoký míč našel za obranou volného Pernicu. Michal zkusil Koláře přelobovat, ale byl úspěšný až při druhém lobu do prázdné branky před vracejícím se gólmanem. Smutní jsme z Fantovy červené karty, kdy 12 minut před koncem po celé utkání okopávaný hráč oplácel.
Tým zaslouží pochvalu za zodpovědný a taktický přístup a plný zisk bodů bez obdržené branky.
Příští týden v sobotu 14. 9. hrajeme venku proti SK Fotbalová škola Třebíč.