od administrator dne 28.08.2019 v 08:54
U19 | FK Pelhřimov – FC Svratka Brno 2:5 (0:3)

U19 | FK Pelhřimov – FC Svratka Brno 2:5 (0:3), 2. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, středa 28. 8. 2019, Pelhřimov.
Branky: 78. Kotrč, 81. Šimon – 16. Janík, 20. Dlapa, 34. Řezník PK, 51. Koutný, 54. Cambal.
Rozhodčí: Svoboda – Havlín, Kubát.
ŽK: 1:2

Sestava FK Pelhřimov : David Leška – Honza AdamAdam Simon (K), Michal KalinaJindřich Vaňkát, (46. Filip Havelka) – Petr HeřmánekLukáš Vopálenský (46. Michal Pernica), Tomáš Tomec (46. Andrej Fikar), Daniel Fanta, – Adam KotrčDavid Vanhasselle (84. Jan Poul).

S týmem vyhřívajícím se na 1. místě tabulky hrál pelhřimovský starší dorost uspokojivou partii první čtvrthodinku. V jejím závěru jsme signál po rohu stačili šikovně vyvézt ale o dvě minuty později skončila druhá Janíkova dorážka v síti a gól i přes signalizaci ofsajdu asistentem rozhodčí Svoboda uznal gól za regulérní. Ve 20. minutě skóroval hlavou Dlapa. Další míč šel těsně nad břevno domácích. Po půlhodině proměnil Řezník penaltu za faul na Bodečka. Leška stáhl vysoký centr a ihned potom další střelu po zemi. Štrobl mířil za hranicí velkého vápna těsně mimo. V závěru poločasu kopala Svratka dva rohy, na ty šli všichni hosté buď na střed kruhu velkého vápna a nebo všichni co nejvíc k brankové čáře a čekali úspěch ze skrumáže. Byli však celý poločas lepší v taktice důrazu, sehranosti. Pelhřimov byl pod silným tlakem.
Brno přidalo ve druhé části rychle dva góly a mělo výhru pojištěnou. Naštěstí se dostali do mírného tlaku i pelhřimovští hráči, na Pernicův centr ale útočníci nedosáhli. Potom prověřil gólmana Lošťáka Fikar po důrazném kolmém postupu středem. Heřmánkův přímý kop byl pro útok rychlý. Potom jsme v krabici s hořkými cukrátky našli dva sladké, to když Pernicův únik a centr zprava poslal do sítě Kotrč a Heřmánkův přímý kop poslal zprava do brněnské sítě hlavou Šimon.
Hráči z brněnského Komína nám předvedli jak těžká budou utkání s čelními týmy tabulky.
Už v sobotu jedou dorosty do Velkého Meziříčí zaujímající 10. místo tabulky.