od dne 01.06.2019 v 10:09
U19 | FK Pelhřimov – FC Slovan Havlíčkův Brod 6:0 (2:0)

U19 | FK Pelhřimov – FC Slovan Havlíčkův Brod 6:0 (2:0), 28. kolo Moravskoslezské divize staršího dorostu, sobota 1. 6. 2019, Pelhřimov.
Rozhodčí: Svoboda – Rosický, Kubát.
Branky: 1. Bednář, 27. Šmíd, 48. 58. a 89. Pernica, 74. Sajner.
ŽK: 1:1 (86. Tomec – 65. Dočkal)
FK Pelhřimov U19: Károlyi – Matouš, Sajner, Vaňkát (76. Adam), Fikar (79. Kotrč) – Viktora, Heřmánek (65. Tomec) – Šmíd (59. Tomec), Pernica, Vopálenský (69. Šmíd Vojta) – Bednář.

Divize dorostu se chýlí ke konci, zbývají tři kola. Vstup do závěru soutěže měl Pelhřimov víc než dobrý. Vedl od 1. minuty, soupeř ztratil míč při rozehrávce, míč vybojoval Viktora a kolmo posunul do sóla Bednáře, který prostřelil gólmana. Krátce na to zakončili hráči přímý kop střelou do gólmana a oblouček dorážky končil nad brankou. Hosté získali dva přímé kopy, vybojovali dva rohy, propadající oblouček doprostřed vápna Károlyi vyboxoval. Uklidnění přinesl druhý gól, jeho autorem byl Vojtěch Šmíd. Brod ke konci poločasu nápor zvyšoval. Přišla střela nad branku, další vypíchl gólman na roh a jeho rozehrání nakrátko zakončené míčem na přední tyč Karolyi vykopl. Dvakrát dorážel mimo trestný kop Vaňkát. V posledních minutách poločasu zakončil postupný útok Brodu přes dva hráče Ešner v obrovské šanci střelou nad břevno.
I vstup do druhé poloviny hry se Pelhřimovu vydařil. Po přímém kopu se Pernica prosadil v souboji s obráncem a gólmanem Kandrem. Domácí ofenzívně pokračovali ve hře, Fikar mířil mimo, Bednářův míč odvrátil soupeř na aut, Vopálenský po uvolnění nastřelil Kandra. Šmídův centr jsme poslali nad branku. Potom přihrál Bednář doleva Pernicovi, který přidal čtvrtý gól. Pár minut nato stačil Karolyi vypíchnout centr pod břevno na roh. Po rohu Heřmánka vstřelil 5. branku Sajner hlavičkou. Obloučkem zkusil štěstí z přímého kopu Synecký ale Karolyi s jistotou míč chytil.
Fanta poslal vyražený míč po přímém kopu do břevna. Karolyi měl dost práce s vyražením dorážky rohu a následnou druhou chytil. Dvojnásobné přiklepnutí Bednář–Pernica skončilo minutu před koncem 6. gólem, Pernica dosáhl hattricku.
Přes dobrý výsledek čekají tým ještě dva těžcí soupeři.