od dne 20.04.2019 v 21:46
U19 | FK Pelhřimov – FKM Vysočina Jihlava 0:4 (0:1)

U19 | FK Pelhřimov – FKM Vysočina Jihlava 0:4 (0:1). Moravskoslezská divize staršího dorostu 21. kolo,sobota 20. 4. 2019,Pelhřimov.

Góly : 4. Malata Mirek, 50. Trnka, 57. Čermák, 86. Mlejnek

Rozhodčí : Svoboda – Rosický, Fabeš.

Hráno bez karet.

Pelhřimov : Károlyi – Matouš, Sajner, Vaňkát (75. Kotrč), Šmíd Vojtěch –

Vanhasselle D. F.( 46. Bednář) , Viktora /K/(67. Tomec), Heřmánek, Fikar(67. Kalina) –

Šmíd Vojta( 46. Adam), Pernica.

Proti silnému soupeři z 1. místa tabulky se starším dorostencům nenastupovalo snadno. Fotbalový Goliáš měl tentokrát navrch a přes zodpovědnou a obětavou hru domácích získal výhru.

Velmi brzy šla Jihlava do vedení, několikrát odražený míč poslal do sítě Malata. Hosté se rychle vysunovali po dlouhých nákopech po kterých postupovali do vápna a nebo volili centr na zadní tyč. Obraně hodně pomáhali záložníci a tak tak bychom postupně jmenovali hráče jak se snažili odclonit útočníky hostů. Minimálně čtyři výrazné šance zachránil Károlyi když chytil Trnkovu střelu na zadní tyči a po dalších pěti minutách jeho přesný míč z otočky ve vápně. Tomu ale předcházel postup Vojty Šmída do vápna hostů až tam jej zastavila obrana. Potom Károlyi podržel tým riskantních vyběhnutím do pole kde sebral míč jihlavskému útoku. Šest minut před poločasem chytil tvrdou střelu po zemi z vápna, to byl takřka jistý gól. Obránce Vojtěch Šmíd rozehrál Fikarovi ale míč stáhl gólman.

Po přestávce přidal Trnka druhý gól po zpracování do strany posunutého a do vápna vráceného míče. Jihlava pokračovala v silové hře a po sedmi minutách přidal Čermák z 11. metrů ve vápně míčem po zemi třetí branku. Odkopem do autu odvrátil Matouš a nápor soupeře pokračoval a postupně odvracela nápor obrana i záloha. Ojedinělý míč z 20 metrů patřil gólmanu Doležalovi. Károlyi vyboxoval centr zprava a zajistil i přímý kop soupeře tradičně na zadní tyč. Poslední branku přidal pět minut před koncem volný Mlejnek.