od dne 04.05.2019 v 21:33
U19 | FK Pelhřimov – AFC Humpolec 5:2 (4:1)

U19 | FK Pelhřimov – AFC Humpolec 5:2 (4:1) Moravskoslezská divize staršího dorostu 23. kolo,

sobota 4. 5. 2019, Pelhřimov
Góly : 18. a 20. Vaňkát, 26. Bednář PK, 44. Fikar, 82. Pernica : 40. Sládek, 80. Havel.
Rozhodčí : Havlín – Voneš, Pekař.
ŽK : 2 : 4 89. Bednář, 90. Vopálenský : 25. Matějka, 52. Honzl, 77. Melmuka, 83. Vašíček.
Pelhřimov : Károlyi – Fikar (K), Matouš, Sajner, Vaňkát (67. Pernica) – Viktora, Heřmánek -
Vanhasselle D. F. (82. Tomec), Vopálenský, Šmíd – Bednář (67. Pernica).

Humpolec : Matějka – Horák, Jirák(27. Zach), Kohout(27. Havel), Jiřík(59. Vašíček), Maršík, Honzl, Svoboda (K) (56. Melmuka), Kameš, Zítko(27. Sládek), Nápravník.

Pelhřimovský dorost získal po vynikajícím výkonu nesmírně cenné vítězné body. Předvedl hru jaká odpovídá divizi dorostu. Kolmou rychlou rozehrávku aktivně převzatou ofenzivní zálohou a útokem. Rozhodl již první poločas ale otevřená aktivní hra Humpolce přinesla i napínavé druhé dějství.
Pelhřimov šel do vedení po 18 minutách hry, Vanhasselle přihrál doprava Vaňkátovi a ten Matějku obstřelil. Za dvě minuty přidal Vaňkát z podobné situace druhou branku. Ve 26. minutě vysunuje Heřmánek do dlouhého spurtu Vaňkáta kterého Matějka fauluje a z penalty přidává střelou doprostřed branky třetí gól Bednář. Humpolec snížil před koncem poločasu, Honzlův přímý kop si zpracoval nebráněný Sládek a střelou k tyči snížil. Gól do šatny vstřelil hostům ve 44. minutě Fikar po nezištné Vaňkátově přihrávce.

Celý druhý poločas předvely oba týmy rychlou, útočnou hru. Trestný kop z vápna Matějka vyboxoval a jistému humpoleckému gólu zabránil v 56. minutě Károlyi když dlaněmi vysunul střelu nad břevno, centr po rohu odvrátil na aut Vopálenský. Pelhřimovu zatrnulo při zakončení když míč putoval pomalu podél celé branky mimo. U další rychlé rozehrávky Humpolce byl naštěstí o vteřinku dřív Károlyi. Vopálenského trestný kop zakončil nůžkami mimo Fikar. Dvacet minut před koncem zkusil efektní zakončení mírným obloučkem z malého vápna Pernica a Matějka míč také elektně vypíchl. Další šanci zakončili hostémíčem po zemi mimo. Deset minut před koncem výrazně zdramatizoval hru Havel když Honzlův přímý kop proměnil z neuvěřitelného úhlu od čáry točenou střelou. Po dvou minutách uklidnil situaci Pernica když Vopálenského centr důrazně poslal do horního levého rohu branky.
Celý tým zaslouží uznání za výbornou hru, čeká jej nelehký „anglický“ týden kdy jedou 8. 5. do Šardic na utkání se 4. Hodonínem a v neděli do Znojma které se vyhřívá na 2. příčce tabulky.