od dne 08.05.2019 v 20:55
U19 | FK Hodonín – FK Pelhřimov 5:1 (4:0)

Středa 8. 5.2019.

FK Hodonín : FK Pelhřimov  5 : 1 (4 : 0). Moravskoslezská divize staršího dorostu 30. kolo.

Branky: 5. a 45. Křížka, 10. Daníček, 22. Ševčík, 54. Blažek : 73. Fikar.

Rozhodčí : Sedláček - Musil, Riška. Hráno v Šardicích.

ŽK 0 – 1. 46. Bednář.

Pelhřimov : Karolyi – Vaňkát (70. Adam), Matouš, Sajner, Fikar (K), - Viktora, Heřmánek -

Šmíd Vojtěch, Vanhasselle D. F. (46. Šmíd Vojta), Vopálenský (Pernica) – Bednář(70. Fanta).

Další smutnou vysokou porážku přivezl starší dorost po utkání s Hodonínem v Šardicích. Tomu zisk bodů pomohl na třetí místo.

Pelhřimov nepokryl velký prostor šardického trávníku a po dlouhých míčích za obranu a centrech do vápna inkasoval. Poprvé k tomu došlo již v 5. minutě, kdy po Hromkově centru skóroval Křížka. Vzápětí nastřelili domácí břevno. Roh v 10. minutě Karolyi vyboxoval ale na další centr nedosáhl a volný Daníček na vzdálenější tyči zvýšil. Pelhřimov nedotáhl do konce Vaňkátův rychlý postup po křídle, jeho přihrávku Bednář centroval před branku kde Vanhasselle zakončil míčem do gólmana. Ve 22. minutě zakončil roh hlavou Ševčík, nikdo jej nebránil, nevyskočil společně s ním. Měl s hlavičkou k tyči snadnou práci. Třikrát založili Vojta Šmíd a Bednář nadějnou akci ale koncovka chyběla. Závěrečný tlak domácích ve k penaltě za ruku ve vápně. Karolyi pokutový kop vyrazil ale na vykopnutí se ztuhlí spoluhráči nezmohli a domácí přidali v poslední minutě poločasu čtvrtý gól.

Po přestávce chyběla kvalita zakončení před gólmanem Pernicovi, byl sám ale poslal hlavičku mimo. Po špatné rozehrávce inkasovali hosté popáté, po bleskové rozehrávce na dva doteky Hodonín  Blažkem zakončil. V 73. minutě dosáhl Pelhřimov úspěchu. Po křížné rozehrávce Vojta Šmíd přihrál doprava Fikarovi a ten poslat tvrdou střelu do domácí sítě.