od BH dne 23.04.2024 v 18:14
Muži | FK Maraton Pelhřimov – Tatran Ždírec nad Doubravou 0:1 (0:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – Tatran Ždírec nad Doubravou 0:1 (0:1), 22. kolo MSD-D, neděle 21. 4. 2024, Pelhřimov.

Branka: 5. Vopršal.

Sestava: Leška - Homolka, Hotovec, Rajtmajer, Šimon - Smejkal (48. Zacha), Poul, Niederle, Morava (77. Adam) - Fialka (77. Vacek), Jiřík.

Rozhodčí: Svoboda Ladislav - Rosický Jakub, Fabeš Roman.
Delegát: Svoboda Jan.
ŽK: 2:7.
182 diváků.

Další utkání sehráli pelhřimovští fotbalisté v rámci moravskoslezské divize skupiny D na domácí půdě. A to proti Ždírci nad Doubravou.
Hosté zmrazili domácí tým hned v úvodu. V 5. minutě se střelecky prosadil Vopršal, který tak využil chyby při bránění domácích. Ti mohli odpovědět tři minuty na to, když Morava zprava vyslal do vápna pěknou přihrávku. Poul v šanci trefil pouze dobře postaveného gólmana. Pelhřimov nevyužil ani standardku, s centrem Homolky si hosté poradili. Ve 27. minutě fauloval Rosůlek Smejkala a domácí měli k dispozici další přímý kop. Pro dlouhý centrovaný míč si ve vápně nejvýše vyskočil gólman hostí. Ve 45. minutě měli domácí ještě jednu výhodu standardky po faulu Rosůlka. Z levé strany nacentroval míč před bránu Niederle, hosté ale odvrátili nebezpečí na roh. I ten následně hoste ubránili a do šaten se tak šlo za stavu příznivějšího pro hosty.

Druhý poločas začal pro domácí nešťastně, ve 48. minutě se zranil Smejkal a musel být převezen na ošetření do nemocnice v Pelhřimově. V 52. minutě vybojovali domácí rohový kop. K míči se postavil Niederle, domácí však hlavičkují mimo a hosté odvracejí míč do bezpečí. Dvě minuty na to vybojoval další roh pro svůj tým Morava. I nyní si na centr opět naskočili nejvýše domácí, zakončení hlavou proletělo těsně nad bránu hostí. Gólově nevyužity zůstaly ze strany Pelhřimova i dvě šance z 63. minuty. U té druhé hlavičkoval Rajtmajer po rohu těsně nad bránu Vlčka. V 68. minutě došlo u rohového praporku k pádu hostujícího Koutného. Rozehrávali hosté a centrovaný míč odhlavičkoval směrem od brány Hotovec. V 83. minutě po faulu hostí zahrávali domácí další trestný kop, míč od Niederleho hostující hráči uklidili na roh. Ani ten ale pro domácí ke kýženému vyrovnání nevedl. Všechny body si tak odvezli hosté.

Trenér Richard Zeman: "Pro nás bohužel klasické domácí utkání. V 5. minutě jsme propadli v bránění a nechali vstřelit vedoucí gól jediného gólového hráče soupeře. Pak se ženeme alespoň za vyrovnáním, hosté se jen brání, ale nám ve finální fázi chybí klid a v šestnáctce více důrazu i střeleckého kumštu. Provází nás to od prvního divizního utkání a mrzí mě, že jsem zatím nenašel na domácí strádání recept. Reálně výsledky v domácím prostředí korespondují s postavením v tabulce napříč všemi soutěžemi. Ti, co jsou v tabulce dole, vyhrávají doma zřídka, a proto jsou v tabulce tam, kde jsou. Nyní nás čeká utkání pravdy ve Speřicích. Tam se ukáže, jestli na divizi máme, nebo ne."

Hodnotnou pivní cenu od Pahorek Pub si převzali zvolení nejlepší hráči utkání, střelec jediné branky utkání Matěj Vopršal a domácí stoper Lukáš Rajtmajer.