od BH dne 15.02.2020 v 20:25
U19 | FK Pelhřimov – MAS Táborsko U17 3:1 (2:0)

U19 | FK Pelhřimov – MAS Táborsko U17 3:1 (2:0), přátelské utkání staršího dorostu,sobota 15. 2. 2020, Fotbalový Stadion Za Kalvárií.
Branky: 30. Fikar, 38. Vanhasselle, 60. Pernica.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Jindřich VaňkátAdam SimonTomáš Tomec, Michal Kalina – Petr HeřmánekDaniel Fanta – Andrej Fikar, David Vanhasselle, Michal Pernica – Adam Kotrč.
Střídající: Lukáš Vopálenský, Jan Poul, Jan Šmíd, Tomas Vacek.
Další přípravné utkání sehráli dorostenci Pelhřimova s Táborskem, účastníkem II. Dorostenecké ligy, tedy druhé nejvyšší dorostenecké soutěže.
Kombinačně vyrovnaný počátek hry s mírnou převahou domácích v poli plně kompenzovalo Táborsko brejky s nebezpečnou koncovkou. První gólovou akci Pelhřimov ve 20. minutě spálil ale přišla po ní chuť do hry a hlad po brankách. Po půlhodině hry si čtyřicetimetrové sólo po pravé straně dravě vychutnal Fikar. Po dalších osmi minutách přidal lahůdkovou branku z velkého vápna Vanhasselle. Lobem levačkou nečekaně zaskočil obránce i s gólmanem.
V úvodu druhého dějství podržel po čtvrthodině hry taktovku Pernica a důrazem, technikou a rychlostí přidal třetí gól. Vedení jako by tým ukolébalo a hosté viditelně toužili po korekci výsledku. Neubrali na rychlosti, přesnou hrou po zemi i důrazem v osobním souboji získávali převahu. Pelhřimov nezakončil přesně vtipnou rozehrávku přímého kopu z hranice vápna doleva a volný kout branky dorážka minula. Tak přišlo otřepané … dostaneš, po čtyřech minutách důrazná střela po zemi byla rychlejší než gólman který ji vystihl. Táborsko přidalo několik rohů i několik nepřesných míčů z dobrých pozic, pelhřimovské nákopy za obranu uhlídal gólman.
Staršímu dorostu pomáhali mladší Poul, Šmíd a Vacek. Pelhřimov čeká ještě příprava ve Vlašimi a s Maratónem.