U19 | FC MAS Táborsko U18 – FK Pelhřimov 0:4 (0:3)

FC MAS Táborsko U18 – FK Pelhřimov U19 0:4 (0:3),
přátelské utkání staršího dorostu, sobota 8. 8. 2020, Tábor.
sestava FK PelhřimovDavid Leška – Michal Kalina, Adam SimonJindřich VaňkátMartin Repáč – David VanhasselleTomáš Tomec – Lukáš Vopálenský, Áda Hotovec, Jan Poul – Honza Adam
Střídali: Tomas Vacek, Filip Havelka, Martin Vojáček

Starší dorost odehrál v sobotu 8. 8. 2020 svoje závěrečné přípravné utkání před ostrým startem do nové sezóny. Hrálo se ve velice teplém počasí. Od prvních minut byla znát převaha hostů, která přetrvávala po celé herní dění.Hrálo se ve vysokém tempu z kterého profitovali hráči Pelhřimova, kteří si dokázali vytvořit několik šancí, ale bez úspěchu. První gól přišel až po 20 minutách. Vacek rozehrál přímý kop z vlastní poloviny, míč našel přesně Vopálenského a ten nás poslal do vedení.hned vzápětí ve 24. minutě poslal Leška dlouhý výkop a Adam svým důrazem zvýšil na 0:2. O 5 minut později po skrumáži v našem pokutovém území přišel dlouhý nákop na nabíhajícího Vopálenského a ten nedal již podruhé domácímu brankáři šanci a zvýšil na 0:3. Do konce poločasu ještě měli obě mužstva po dvou velkých šancích, jednou nás zachránila tyč a podruhé výborně zasáhl Leška. Bohužel jsme nevyužili dvě velké šance, nejprve Adam netrefil dobře míč před brankářem a poté když brankář domácích překazil hattrick Vopálenského. Ve druhém dějství jsme měli hru pod kontrolou a nepouštěli jsme domácí do velkých šancí. Po několika našich neproměněných šancích se v 69. minutě prosadil střelecky Vanhasselle a to pokutovém území krásnou střelou do šibenice uzavřel skóre zápasu. I když se u nás v zápase objevili nějaké nepřesnosti, tak výkon byl příslibem před soutěží, která začíná v sobotu 15. 8. 2020 na hřišti silné Sparty Brno. Stinnou stránkou utkání bylo zranění Vaňkáta, které by však nemělo být vážné.