od BH dne 20.07.2021 v 23:12
Perleťový pohár do Humpolce

Muži | 87. ročník Perleťového poháru v Žirovnici, sobota 17. 7. 2021, Žirovnice.

2. místo FK Maraton Pelhřimov

Pelhřimovští fotbalisté se o uplynulém víkendu zúčastnili tradičního turnaje v Žirovnici - Perleťový pohár. Do turnaje šli bez 3 hráčů základní sestavy z podzimní části soutěže, chyběl stoper Naniaš a k dispozici nebyli ani útočník Benda a kapitán Dan Poul. Jednalo se o první zápasy v rámci letní přípravy na novou sezónu 2021/2022. První zápas sehráli Pelhřimovští proti Nové Včelnici. Zejména v prvním poločase diktovali tempo hry, i když žádnou velkou gólovou příležitost si nevytvořili. Do druhé půle vstoupili po prostřídání 7 hráčů v sestavě. Hra se vyrovnala. Hráči Pelhřimova přestali mít dobrý pohyb a hru provázela spousta nepřesností. I tak se jim ale podařilo vstřelit dvě branky, když se trefil nejprve Kostroun a pak Mazáč. Výhra 2:0 poslala Pelhřimov do finále, kde je čekal okresní rival - divizní Humpolec.

Tento zápas o první pozici, hraný za úmorného vedra, byl hlavně o vůli, kdo se donutí běhat až do konce. Po naprosto vyrovnané první půli proti diviznímu soupeři, která nepřinesla žádné výraznější šance na obou stranách, přišla druhá půle, která již byla výrazně zajímavější. Nikdo na hřišti nechtěl inkasovat a tak jeden druhému nic nedaroval, pro diváka klasické derby se vším všudy. Postupem času začaly hráčům Pelhřimova ubývat rychleji síly a tak Humpolec převzal otěže zápasu do svých rukou. Byl aktivnější a odvážnější směrem k soupeřově brance. I přesto se ale v řádné hrací době nikomu gól vstřelit nepodařilo a tak o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V nich byl úspěšnější Humpolec, a tak jeho hráči mohli nad hlavu zvednout Perleťový pohár.

Trenér Pavel Regásek: "Musím říci, že za druhý poločas si hráči Humpolce zasloužili sáhnout na pohár z perleti více než Pelhřimovští."

Další přípravné utkání sehraje Pelhřimov v sobotu 24.7. od 17 hodin na půdě Sparty Brno, vedoucího týmu uplynulého a zrušeného ročníku KP Jihomoravský kraj.