od BH dne 24.08.2020 v 16:08
Muži | TJ Sokol Bedřichov – FK Pelhřimov 0:2 (0:0)

Muži | TJ Sokol Bedřichov – FK Pelhřimov 0:2 (0:0), 3. kolo KP Vysočiny, sobota 22. 8. 2020, Bedřichov.

Branky: 54. Pavel Benda, 66. Daniel Poul.
Rozhodčí: David Landsman – Karel Straka, Pavel Doskočil.
Delegát: Luboš Vaněk.
ŽK: 3:3.
135 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jeníík HomolkůMichal Naniaš, Rejthar (77. Vojta Kotek), Martin Skořepa – Oskar Točík (46. Jakub Vlk), Vojta Poul (82. David Viktora), Daniel PoulTomáš Mazáč (83. Andrej Fikar) – Pavel Benda, Blažek (67. Toby Mazanec).

Třetí kolo Krajského přeboru Vysočina mužů odehrál A tým na hřišti TJ Sokol Bedřichov, který ještě v novém ročníku soutěže nebodoval.
Výhra se nerodila vůbec lehce. Již ve 3. minutě vyslal zleva do vápna přihrávku Pavel Benda, odražený míč našel Daniel Poula, jeho pěkná střela šla ale vedle branky Bedřichova. Domácí tým od úvodních minut vůbec nepůsobil zakřiknutě, v 7. minutě využili nepřesnosti v obraně Pelhřimova, střela Štěpánka šla, naštěstí pro hosty, mimo branku. V 15. minutě se ke slovu dostali opět hosté, Oskar Točík nejprve ustál faul od domácího hráče a po spolupráci s Mazačem trefil spojnici břevna a tyče Šánovy branky. Následnou odrazku poslal Tomáš Mazáč vedle. Přílišný důraz domácího hráče v osobním souboji přinesl ve 22. minutě trestný kop pro Pelhřimov, ale ani z toho nic hosté nevytěžili, Michal Naniaš poslal míč nad branku Šány. Ve 28. minut později fauloval Rejthar hráče Bedřichova, domácí Štěpánek však netrefil míč ideálně a jeho přízemní střela bez razance šla vedle pravé tyče Luky Holický brány. V období hry kolem 35. minuty zatlačili Bedřichovští hosty na chvíli na jejich polovinu a z toho mohl vytěžit gól Novák, jeho střela ale minula pravou tyč brány hostí. Pomalejšího návratu domácích hráčů na vlastní polovinu hřiště využil pelhřimovský Blažek, po pravé straně zatáhl míč, ze slibně vypadající akce byl bohužel pro hosty nakonec jen odkop od brány Šány. Ve 41. minutě rozehrál Vojta Poul trestný kop, ten tečoval Daniel Poul, gólman domácích stačil míč sebrat. Ve 43. minutě zblokoval střelu Pavel Benda domácí obránce na roh, ani z toho hosté nic nevytěžili a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hráči Pelhřimova, již ve 47. minutě zahrávali trestný kop po faulu na Pavel Benda, nebezpečnou střelu stihli domácí hráči odvrátit na roh. Ve 48. minutě měl gólovou příležitost Blažek, míč zleva mířící do prázdné brány stihl domácí obránce zblokovat na roh. Skóre se měnilo v 54. minutě, kdy FK Pelhřimov rozehrál rohový kop, závaru před domácí brankou využil Pavel Benda a nekompromisní střelou skrze chumel hráčů zajistil pro svůj tým vedení 0:1. Pelhřimov tato branka nakopla a zatlačili domácí na jejich půli. V 55. minutě si naběhl zprava Jakub Vlk, poslal pěknou přihrávku do vápna, kde se k teči bohužel nikdo nedostal. Skóre se podruhé měnilo v 66. minutě, kdy na 0:2 zvýšil kapitán Daniel Poul. V 76. minutě se mohl do listiny střelců zapsat Tomáš Mazáč, když šel sám na bránu. Gólman Šána jeho pokus vytlačil na roh. Domácí ještě zazlobili v 79. minutě, kdy si zleva naběhl Tesař, jeho centr ale Martin Skořepa odvrátil na roh. Z toho Bedřichovští také nic nevytěžili a tak i přes ohromnou bojovnost a urputnost domácích se vítězem tohoto utkání stal fotbalovější FK Pelhřimov.

Ohlasy po utkání, trenér FK Pelhřimov Pavel Regásek:
"Do utkání jsme šli s vědomím, že nám Bedřichov nedá nic zadarmo, tak se také stalo. Cíl byl odvézt 3 body a odehrát toto utkání s nulou a to jsme splnili. Velmi bojovné utkání naši hráči zvládli a myslím, že naprosto zaslouženě jsme v utkání zvítězili."