od BH dne 09.08.2021 v 15:09
Muži | TJ Sokol Bedřichov – FK Maraton Pelhřimov 0:3 (0:0)

Muži | TJ Sokol Bedřichov – FK Maraton Pelhřimov 0:3 (0:0), 2. kolo Krajského přeboru Vysočiny, sobota 7. 8. 2021, Bedřichov

Branky FK Maraton Pelhřimov: 50. Tomáš Mazáč , 59. Oskar Točík , 63. Pavel Benda.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Luky Holický - Jeník Homolků , Martin Kostroun, Adam , Andrej Fikar - Oskar Točík, Daniel Poul, David Viktora (69. Vojta Poul), Jakub Vlk (77. Kryštof Blokeš) - Blažek (46. Tomáš Mazáč), Pavel Benda (89. Honzl).

Rozhodčí: Zdeněk Niederle – Radim Holub, Zdeněk Šrámek.

Delegát: Ivo Nádvorník.

ŽK: 0:0

120 diváků

Po dlouhé pauze zaviněné situací kolem COVID-19 sehráli naši fotbalisté na půdě Bedřichova první utkání o mistrovské body. Bedřichov se v předčasně ukončené sezóně 2020/2021 nacházel na sestupových příčkách, my naopak soutěž KP Vysočina vedli a druhým rokem po sobě přišli o možnost zabojovat o postup do moravskoslezské divize mužů. Za úmorného vedra se tak na pěkném pažitu Sokola Bedřichov utkala družstva z rozdílných konců loňské tabulky...

V úvodních minutách utkání se hrál opatrný fotbal z obou stran. Ani jeden z týmů na hřišti nechtěl inkasovat. V 5. minutě byl faulován Točík a Pelhřimov rozehrál trestný kop, domácí obránce ale míč odhlavičkoval do bezpečí. O minutu později naopak fauloval u pravé lajny Fikar a výhodu standardky tak dostal domácí Bedřichov. Rozehrál jej Lacina, ale Viktora uklidil balon na roh. Ten zahrával opět Lacina, ale jeho centr posbíral Viktora a vyslal do protiútoku Bendu, který přihrál míč dopředu Blažkovi. Útočník Pelhřimova se ale nacházel v ofsajdovém postavení, a tak útočná akce hostujícího týmu byla zastavena. V 8. minutě chtěl vyzkoušet pozornost brankáře Bedřichova Blažek, jeho střelu ale domácí zblokovali na roh, který následně rozehrál Homolka. Centr mířil na zadní tyč, tam ale stál naštěstí pro domácí obránce a míč poslal do autu. Ve 13. minutě pěkně zakombinovali Pelhřimovští, ale i tady byla obrana domácích pozorná a míč letěl do autu. I v následujících minutách se zápas odehrával převážně na polovině domácího družstva. Hosté ne a ne prorazit pozorný obranný val domácích. Ve 14. minutě se ocitl v šanci pelhřimovský Vlk, gólman jeho pokus ale vyrazil do autu. O minutu později pálí těsně nad bránu Šány hostující Viktora. Hosty trápí stejně jako v přípravě proti divizním celkům neproměňování gólových příležitostí. V 16. minutě fauloval na půli hřiště Viktoru domácí Pokorný. Po následně rozehraném trestném kopu přihrál míč Benda Vlkovi, ten ale trefil pouze tyč bedřichovské brány. V 19. minutě utekl po levé straně domácím Homolka, poslal míč zpět Bendovi, ale jeho střela mířila vysoko nad bránu Šánovy svatyně. O tři minuty později se ke slovu dostal i domácí tým, a to když Göth Jakub si nejprve poradil s Fikarem a poté se snažil střelou po zemi překonat Holického. Ta ale mířila vedle pravé tyče brány Pelhřimova. Ve 24. minutě vyslal patičkou přihrávku Benda Točíkovi a jeho přízemní střelu musel likvidovat domácí gólman Šána. Hosté mající herní převahu tak stále ne a ne dobýt Šánovu bránu... Ve 40. minutě dostal na prostředek hřiště míč Benda, obloučkem ale přehodil nejen vyběhnuvšího gólmana, ale i bránu Bedřichova. Hosté pokračovali i nadále v útočení na bránu domácích. Ve 41. minutě poslal do vápna zprava centrovaný míč Vlk, hlavičku kapitána Poula pak musel likvidovat gólman Šána. V poslední minutě první půle fauloval loktem Nováček Vlka a Pelhřimov tak po ošetření hráče měl možnost zahrávat trestný kop. I ten ale nevyužil ke vstřelení branky a tak do kabin šla obě družstva za smírného stavu.

Do druhé půle nastoupili hosté s jednou změnou v sestavě. Blažka nahradil Mazač. Pelhřimov začal druhou půli pěkně zostra... již ve 47. minuě se v šanci ocitl Benda, i ta ale ještě ke změně stavu na ukazateli skóre nevedla. Naopak o minutu později se ozvali domácí, a to když Diviš prověřil střelou zprava Holického, ten byl ale ve střehu a na svém místě. Následná odrazka mířila nad bránu Pelhřimova. Hosté se poprvé zaradovali v 50. minutě, kdy se trefil Mazač, který po přihrávce od Točíka obešel gólmana Šánu a rozvnil síť za jeho zády - 0:1. Hosté byli i nadále aktivnějším týmem, další brankovou příležitost si vytvořili v 51. minutě, k navýšení stavu utkání ale nevedla. V 53. minutě fauloval domácí Pokorný na pravé straně Bendu, hosté kopali trestný kop. Ke střele se dostal Mazač, gólman Bedřichova měl sice zakrytý výhled, ale jeho střelu pokryl. Mazač mohl skóre navýšit i v 54. minutě, když mu pěkný míč do běhu poslal Poul, ale střela mířila bohužel pro Pelhřimov vedle pravé tyče domácí brány. V 59. minutě se hosté radovali podruhé. Benda poslal míč křížem na Točíka, ten si poradil s obránci a střelou podél gólmana navýšil vedení svého týmu na 0:2. Třetí gól přišel v 63. minutě, to když nejprve Benda přihrál Mazačovi a ten zleva poslal přihrávku do vápna nehlídanému Vlkovi - 0:3. V 67. minutě hosté faulovali a tak k trestnému kopu se dostali i domácí. Centrovaný míč do vápna ale odhlavičkoval stoper Kostroun. Následně na půli hosté faulovali a tak domácí kopali další "trestňák" - rozehrál jej nakrátko Lacina na Götha Jana, ten přihrál míč doprava svému spoluhráči k lajně, který ale dlouhým centrem poslal míč místo do vápna do autu. V 80. minutě mohli domácí snížit skóre, střelu po jejich útočné akci ale vždy pozorný Holický odvrátil na roh. V 84. minutě postupoval po levé straně sám směrem k bedřichovské bráně Benda, přihrál do vápna Poulovi, jeho střelu ale gólman Šána zlikvidoval. Na druhé straně vybojoval o minutu později roh Novák. Ten ale domácí nezahráli ideálně a Pelhřimov mohl vyrazit do protiútoku. Vojta Poul přihrál míč Bendovi, ten jej středem posunul na Blokeše, jeho střela ale mířila pouze do gólmana Bedřichova. V 87. minutě zahrávali hosté roh, i z něj ale gól nevytěžili, neboť odražená střela po centru do vápna mířila mimo bránu domácích. V 89. minutě mohli domácí korigovat výsledek, před vápnem totiž fauloval pelhřimovský Točík. K míči se postavil Göth Jakub, poslal jej ale mimo bránu. Domácí podali velmi sympatický a obětavý výkon, ale tři body si po prvním mistrovském utkání v rámci nové sezóny 2021/2022 připisují s "nulou" vzadu hosté.

Zbyněk Peštál (trenér Bedřichova): "Myslím, že Pelhřimov vyhrál zaslouženě. Víceméně celý zápas byl lepší. V prvním poločase jsme to zvládali ještě s vypětím všech sil bránit, ale pak při naší špatné rozehrávce ve druhém poločase se soupeř dostal do vedení a myslím, že v poklidu si to kontroloval a naprosto zaslouženě zvítězil. My jsme bojovali, ale prostě Pelhřimov je trošku někde jinde."

Pavel Regásek (trenér Pelhřimova): "Hra byla prakticky celý zápas v naší režii. Dobývání soupeřovy branky a spousta neproměněných šancí z naší strany... Myslím, že utkání by bylo rozhodnuté z naší strany mnohem dříve, ale soupeř dlouho vzdoroval. Poté, co jsme vstřelili branku, soupeř hru otevřel a nám se začalo dařit. Určitě to nastartoval pohybem Mazač, který šel na plac do druhé půle."