od BH dne 09.02.2020 v 18:50
Muži | TJ Slovan Kamenice n/L – FK Pelhřimov 5:2 (5:0)

Muži | TJ Slovan Kamenice n/L – FK Pelhřimov 5:2 (5:0), přípravné utkání, sobota 8. 2. 2020, Kamenice nad Lipou.
Branky FK Pelhřimov: 60. Jakub Vlk, 67. Adam Simon.

Sestava FK PelhřimovJan Sochor (46. Luky Holický) - Matouš (46. Martin Skořepa), Rejthar (46. Adam Simon), Matěj Šimák (46. Vojta Poul), Jeníík Homolků - Michal Naniaš - Jakub VlkMartin KostrounDavid ViktoraHonzík Bumbálek - Kuba Chadim (46. Jiří Kordík)

Nepříliš vydařený vstup do herní praxe mají za sebou muži FK Pelhřimov. K prvnímu přátelskému klání zajížděli na hřiště lídra I.A třídy TJ Slovan Kamenice nad Lipou a zejména s prvním půlí nemůže být nikdo z pelhřimovských spokojen.

Prvních dvacet minut zápasu se hrál vyrovnaný fotbal, bez výraznějšího ohrožení obou obran. V 21. minutě hostující brankař špatně vyběhl a nechtěně šlápl zezadu útočníkovi domácích na patu - pískala se penalta. Naštěstí Jan Sochor správně vystihl stranu, pokutový kop chytil a odčinil tak své zaváhání. Od poloviny prvního dějství se Pelhřimov dopouštěl spousty individuálních chyb a nepřesných přihrávek, po kterých se domácí snadno dostávali do šancí a zakončení. 20. minut hrůzy znamenalo pro černobílé pětigólové manko. Hostující hráči se překvapivě nebyli schopni dostat k vážnějšímu ohrožení domácí svatyně. Poločas zápasu tedy skončil 5:0.

Do druhé půle nastoupily oba týmy v pozměněných sestavách. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště s optickou převahou hostujících hráčů. V 63. minutě si na pravé straně hřiště vyměnili Vojta Poul s Jakub Vlk několikrát míč a výsledkem jejich snahy bylo snížení Vlkem na 5:1. Hosté se dál snažili odčinit pokažený první poločas a dostávali se do šancí i pomocí standardních situací. Ke gólové radosti však pelhřimovským většinou chybělo více štěstí. V 73. minutě se hosté prosadili podruhé, když o sobě dal vědět nejmladší hráč týmu z okresního města Adam Simon. Do konce utkání drželi hosté častěji míč na svých kopačkách, domácí nepouštěli do žádných výrazných příležitostí. Za zmínku ještě stojí Michal Naniaš volný přímý kop z úplného závěru zápasu, kdy se perfektním zákrokem zaskvěl domácí gólman Přibyl.

Příští týden čeká hráče A-týmu výzva v podobě souboje s divizním celkem Slavoj Polná, hráči budou určitě chtít odčinit nečekanou porážku od TJ Slovan Kamenice nad Lipou.