od BH dne 12.09.2022 v 18:08
Muži | TJ Slovan Kamenice n/L – FK Maraton Pelhřimov 1:2 (0:1)

Muži | TJ Slovan Kamenice n/L – FK Maraton Pelhřimov 1:2 (0:1), 6. kolo KP Vysočiny, neděle 11. 9. 2022, Kamenice nad Lipou.
Branky: 54. Dvořák – 33. Fialka, 73. Mazáč
Rozhodčí: Roman Fabeš – Petr Beseda, Jiří Šetek.
Delegát: Beneš Jaroslav
ŽK: 3:4.
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Morava (60. Niederle), Točík (90. Adam), Poul, Fikar (60. Blokeš) – Fialka, Mazáč (89. Vopálenský).
Před bezmála 500 diváky sehráli pelhřimovští fotbalisté v neděli utkání v nedaleké Kamenici nad Lipou, která je v letošním ročníku Krajského přeboru Vysočiny mužů nováčkem, to ale rozhodně není na jejích dosavadních výsledcích znát.
Utkání provázely nejen dešťové přeháňky, ale i výborná atmosféra na místním pěkném stadionu. V úvodu utkání se hrál spíše opatrný fotbal mezi oběma šestnáctkami s minimem vyložených brankových příležitostí na obou stranách. Žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu a inkasovat. Do první větší šance se dostali domácí a to v 9. minutě, když mohl zaváhání hostující obrany potrestat Filípek. Střelecky úspěšný však nebyl, k dorážce se tak dostal Dvořák, ale Holický mu skórovat nedovolil. V 16. minutě se na hřišti poprvé zažlutilo, u pravé lajny sestřelil Točíka Filípek a rozehrávali tak Pelhřimovští. Z rodící se útočné akce nakonec branku Kamenice neohrozili. O minutu později se nedovoleného zákroku dopustili u pravé lajny i hosté. Centrovaný míč mířící do vápna si pohlídal Holický, stejně pozorný byl i při skákavé přízemní střele domácích ve 23. minutě. Po protiútoku mohl na druhé straně skórovat Mazáč, Přibylovu bránu přestřelil. Nepřesnou mušku měl i kapitán Kamenice Zahradník, když ve 29. minutě střílel po přihrávce od Dvořáka těsně vedle brány hostí. Ve 30. minutě sebral ve střelu pole míč T. Zahradníkovi Točík, přihrál jej Mazáčovi, následná střela po zemi šla, bohužel pro hostující celek, těsně vedle brány. Úvodní gól utkání nepřinesla ani 31. minuta, kdy pro domácí vybojoval rohový kop Filípek. Síť se zatřepetala na druhé straně, ve 33. minutě nejdříve přihrál míč do vápna Poul, Homolka poslal zpětnou přihrávku na Fialku a ten prostřelil vše, co měl před sebou - 0:1. Střelec úvodní branky utkání mohl jít sám na bránu o minutu později, ovšem byl pro ofsajd zastaven. O chvíli později měli standardku domácí hráči, když předtím fauloval na půli hřiště Fialka, na dlouhý centr do vápna si naskočil Hadrava Tomáš, bránu Pelhřimova ale neohrozil. Ve 39. minutě zahrával Filípek trestný kop, hosté odvrátili hrozící nebezpečí na roh. Po jeho rozehrání vystřelil na bránu Tomáš Zahradník, který s pomocí teče hostujícího hráče bránu přestřelil. Kopal se tak další roh. K míči se postavil Filípek a poslal centr na přední tyč, kde číhal hostující stoper Šimon a hosté šli do brejku. Mazáč perfektně přihrávkou našel Fialku, tomu v rozhodující chvíli míč poskočil a domácí stihli hrozící požár uhasit. Ve 42. minutě střílí těsně vedle Fikar. O chvíli později ještě přišel dvojfaul domácích, nejprve byl zastaven nedovoleně Točík a vzápětí i kapitán Poul a rozehrávali tak hosté. S dlouhým míčem do vápna si Kameničtí poradili a odhlavičkovali jej do bezpečí. Těsně před koncem první půle ještě fauloval Točík J. Hadravu, za což uviděl žlutou kartu. Trestný kop zleva zahrával Filípek, jeho spoluhráč překopl bránu a vyrovnávací gól do šatny se tak nekonal.
Do druhého poločasu vstoupili domácí s jednou změnou v základní sestavě, hosté pokračovali v sestavě z úvodního dějství. Již ve 46. minutě musel zasahovat domácí gólman Přibyl, když nejprve chytil střelecký pokus Mazáče a poté jej z odrazky trefil Fialka. V 51. minutě hosty opět podržel Holický, když nedal šanci dotírajícímu domácímu střelci Dvořákovi. V 52. minutě přišla série dvou rohových kopů pro domácí Kamenici. Ani z jedné této standardní situace ale branka nepadla. O minutu později byl nedovoleně zastaven Fialka a Pelhřimovští měli trestňák. Na bránu po zemi vystřelil Poul, míč ale zamířil těsně vedle. V 54. minutě přišlo vyrovnání, nejdříve šanci domácích hosté odvrátili na roh, po jehož rozehrání se domácímu Dvořákovi podařilo vyrovnat na 1:1. Vzápětí ještě obdržel žlutou kartu za protesty hostující gólman Holický, neboť byl předtím při bránění standardky zřejmě přidržen domácím hráčem. Vedení mohl hostům vrátit Fialka hned minutu po obdržené brance, když se v 55. minutě ocitl sám před Přibylem, trefil pouze břevno. Ke střele z odrazky se hosté nedostali, Kameničtí totiž uklidili míč na roh. Centr Homolky odhlavičkoval Tomáš Hadrava, hosté se tedy k zakončení nedostali. V 70. minutě byl faulem zastaven hostující kapitán Poul. Následoval trestný kop, který zahrával Niederle. Z této standardky hosté nic nevytěžili, protože hostující obrana situaci dokázala vyřešit ku svému prospěchu. Minutu na to fauloval domácí J. Hadrava Točíka a rozehrávali tak opět hostující fotbalisté. V 72. minutě musel zasahovat po střele Fialky domácí gólman Přibyl, zde byl ještě úspěšný. V 73. minutě ale domácím utekl Mazáč a povedenou střelou zvrátil vedení zpět na stranu hostujícího celku – 1:2. V 74. minutě měli Pelhřimovští další standardku a to když předtím Brož zfauloval na levé straně Blokeše. Standardku rozehrál Točík, na přední tyč. Celá akce byla zastavena útočným faulem hostí ve vápně. Závěr utkání si hosté již pohlídali a z derby si tak odvezly všechny body.
Trenér Richard Zeman: „V úvodu utkání jsme se pomalu vraceli do obranných pozic a obávané útočníky Kamenice pustili do nebezpečných zakončení. Jednou nás výrazně podržel brankář Holický. Důležité bylo, že se nám podařilo jít do vedení, a i když soupeř poměrně lacino vyrovnal, opět po našem špatném vstupu do poločasu, dokázali jsme se zvednout a z nejlepší pasáže utkání vytěžit rozhodující gól. Myslím, že o ten jeden gól jsme lepší byli. Derby bylo vedeno korektně, líbila se mi jeho atmosféra.“