od BH dne 16.08.2022 v 19:38
Muži | TJ Sapeli Polná – FK Maraton Pelhřimov 3:0 (0:0)

Muži | TJ Sapeli Polná – FK Maraton Pelhřimov 3:0 (0:0), 2. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 14. 8. 2022, Stáj.
Branky: 47. Sodomka, 59. a 89. Průcha.
Rozhodčí: Kříž – Hanzl, Babák.
Delegát: Bajer Josef.
ŽK: 3:2.
ČK: 1:0 (75. Vícha)
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek (78. Fialka), Šimon, Fikar (78. Adam) – Niederle, Poul D., Točík, Viktora – Vopálenský (83. Morava A.), Honzl.
Za deštivého počasí vyrazili pelhřimovští fotbalisté v rámci 2. kola Krajského přeboru mužů Vysočiny v neděli dopoledne do Stáje, kde hraje svá domácí utkání TJ Sapeli Polná.
Jako první se střelecky osmělili hosté, to když útočnou akci zakončil přízemní ranou Poul, bohužel vedle pravé tyče Pokorného brány. Pelhřimovským nevyšla ani standardka v 8. minutě za faul Sodomky na Niederleho na středu hřiště. Několik dalších minut se odehrávalo převážně mezi oběma šestnáctkami s žádnou vážnou gólovou příležitostí z obou stran. Až v 19. minutě se dostali do šance hostující fotbalisté, když předtím zahrávali roh. Točík našel ve vápně Vacka, jeho hlavička zamířila jen těsně nad domácí bránu. O šest minut později střelecky zleva neuspěl ani Vopálenský. Domácí mohli otevřít skóre ve 29. minutě, když Průcha ve skluzu jen těsně minul prodloužený centr od svého spoluhráče. Ve 31. minutě byl faulován na pravé straně Honzl, centrovaný míč letěl na zadní tyč, bohužel Šimon se k zakončení hlavou nedostal. Skórovat mohli naopak domácí, a to když ve 33. minutě, po trestném kopu kapitána u půlicí čáry hlavičkoval mimo Vícha. O 4 minuty později chybělo jen málo k brance Šimonovi, po jeho pěkné střele z dálky zazvonilo břevno Pokorného brány. Ve 40. minutě přišla série dvou rohových kopů pro domácí fotbalisty, ani jeden z nich ale v gól nepřetavili. Další roh měli po střele Procházky minutu před koncem první půle, to byl ale proti Šimon, který míč odhlavičkoval do bezpečí. Ve 45. minutě upadl Průcha a domácí kopali standardku. Boháček ovšem trefil pouze zeď a Mužík pálil z odrazky mimo bránu Holického. To bylo do konce první půle vše a soupeři se rozešli prozatím smírně 0:0.
Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn v základních sestavách. Domácí udeřili znenadání ve 47. minutě, kdy chyby hostujícího týmu využil Sodomka, 1:0. Ve 49. se před očima zažlutilo Víchovi po nedovoleném zákroku na Vopálenského u vápna a následoval trestný kop. K míči se postavil Točík, míč zatočil bohužel pro hosty těsně nad bránu domácího celku. V 54. minutě postupoval na Pokorného téměř sám Vopálenský, pouze s dotírajícím obráncem Polné v zádech. Míč ale netrefil ideálně a gólman jeho pokus chytil. V 59. minutě hosty zmrazil druhý gól domácích, když využili opět nedůslednosti v obraně hostí, Průcha 2:0. Domácí tým tato branka nakopla a v následujících minutách přidali na aktivitě. Sérii tří rohů za sebou měli Pelhřimovští kolem 64. minuty, ani jednu standardku ale využít ke snížení stavu nedokázali. O 12 minut později se podruhé zažlutilo před očima Víchovi za nevybíravé okomentování výroku dobře pískajícího sudího Dvořáka a nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Hosté ale přesilovku nevyužili. V 84. minutě hlavičkoval vedle brány Niederle. Gól ale vstřelili domácí, potřetí potrestali chybu v obraně celku z Pelhřimova – na konečných 3:0 upravil minutu před koncem opět Průcha. Domácí tým v tomto utkání trestal chyby a nedůslednost v obraně hostí a zcela po právu zvítězil.