od BH dne 02.05.2022 v 22:35
Muži | TJ Nová Ves – FK Maraton Pelhřimov 1:2 (1:1)

Muži | TJ Nová Ves – FK Maraton Pelhřimov 1:2 (1:1), 20. kolo Krajského přeboru Vysočiny, sobota 30. 4. 2022, Nová Ves.

Branky: 16. Novotný – 45. Vlk, 71. Poul D.

Rozhodčí: Pojezný – Svoboda P., Landsman.

Delegát: Svoboda J.

ŽK: 1:4,

ČK: 0:1 (42. Vopálenský)

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Homolka, Šimon, Blažek – Niederle, Poul D., Kostroun, Poul V. (80. Viktora) – Vlk (90. Honzl), Benda (89. Adam), Vopálenský.

Přímý souboj o druhé místo v tabulce Krajského přeboru Vysočiny zavál Pelhřimov na horkou půdu Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Třaskavý souboj zvládli lépe právě naši fotbalisté, kteří navíc od 42. minuty hráli v deseti (vyloučen byl po druhé žluté kartě Vopálenský).

Jako první se ke slovu dostali hostující fotbalisté. V 6. minutě přihrál Vopálenský míč Vlkovi a ten pálil z první. Gólman Fuksa si s jeho střelou poradil. O tři minuty později přišla velká šance pro Pelhřimov, když uprostřed pole vybojoval míč Dan Poul, prostrčil jej na Niederleho. Ten se ocitl tváří v tvář gólmanovi Nové Vsi, který jeho pokus o skórování vyrazil na roh. Rohový kop rozehrál opět Niederle, na jeho centr si naskočil ve vápně Šimon, hlavičkoval bohužel pro Pelhřimov vedle brány. Další velká šance přišla ve 14. minutě, když Niederlemu přihrál míč dopředu Benda, i nyní však stál v cestě dobře postavený brankář Fuksa. Domácí fotbalisté hráli převážně dlouhé nakopávané balóny, přesto se jim povedlo úspěšně zakombinovat. V 16. minutě se po akci na pravé straně a přihrávce do vápna prosadil střelou k tyči Novotný 1:0. Potvrdilo se tak opět známé pořekadlo „nedáš-dostaneš“. Domácí předvedli další útočnou akci o dvě minuty později a to opět po pravé straně. Tento pokus ale zastavil ofsajd. Ve 25. minutě hostům zatrnulo, nejprve před „trma vrma“ před Leškou a na konci střela domácího Dacera, jenž naštěstí neměl přesnou mušku. Ve 28. minutě ztratili domácí na středu hřiště míč, toho využil Benda a šel sám na bránu, s lehce dotírajícími obránci Nové Vsi za zády. Míč mu bohužel odskočil a k finální střele se tak nedostal. Ve 34. minutě domácí zastavili Bendu nedovoleně u postranní čáry u střídačky. Pelhřimovští přenesli hru na druhou stranu, pokus o útočnou akci ale domácí zastavili. Ve 39. minutě byl nejdříve faulován Benda, vzápětí Dan Poul a to už se pískalo. Hosté zahráli standardku nakrátko, zleva přišel do vápna pěkný centr, který obránce Nové Vsi stihl odhlavičkovat do bezpečí. Hra se začala přiostřovat a na hřišti přibylo diskuzí. Tři minuty před koncem první půle přišla pohroma pro Pelhřimov, po druhé žluté kartě byl po souboji s Forchtsamem vyloučen Vopálenský. Pelhřimov naštěstí vyloučení neoslabilo. Naopak naši hráči se zvedli a prokázali obrovskou bojovnost a týmovou sílu hodnou klubového znaku, který nosí na dresech. A ještě před odchodem do kabin zásluhou Vlka, který ve 45. minutě chytře přehodil gólmana, dokázali vyrovnat.

Ani v druhé půli nebylo na hřišti znát početní oslabení hostů. Pelhřimovští hráči dřeli a podali velmi dobrý týmový výkon. V 50. minutě zahrozili domácí, když nejprve trefili břevno. Následná dorážka již ale přišla z ofsajdu a tak se gól nekonal. Na druhé straně v 58. minutě vystihl Benda nepřesnou přihrávku mezi domácími fotbalisty a mohl jít s míčem po levé straně sám kupředu. V patách mu byl novoveský obránce a stihl míč ukopnout do autu. V 65. minutě vyvezl ven míč Blažek, přihrál jej doprava Bendovi, ten chtěl přihrávku spoluhráči vrátit, ale míč mu poskočil. Další útočnou akci hostí domácí hráči ubránili v 66. minutě. O dvě minuty později Nová Ves vybojovala roh. Centrovaný míč jim ale sebral Vojta Poul, poslal jej dopředu Bendovi, tomu následný pokus o přihrávku do ulice nevyšel. Snaha pelhřimovských fotbalistů a odvaha v deseti jen nebránit byla po právu korunovaná gólem a to v 71. minutě. Tři body vystřelil kapitán týmu, Dan Poul, když míč doslova dostrkal za záda Fuksy. V 76. minutě vybojoval pro hosty roh Vojta Poul. Do vápna míč nacentroval Niederle, poté se k němu dostal Homolka, domácí poté stihli zblokovat další přihrávku do autu. V 78. minutě podržel svůj tým gólman Leška, když zachytil nebezpečnou přihrávku domácích do vápna. V 83. minutě ještě vybojovali novoveští fotbalisté roh, ale gólman Leška výborně zasáhl a poté střela domácích letěla mimo bránu vítězů tohoto utkání.

Trenér Richard Zeman: „Kvůli dalším absencím v sestavě jsme přistoupili ke změně rozestavení, při níž hráči prokázali herní inteligenci. Hlavně v nich ale v přímém souboji o druhé místo konečně bouchly saze. Všichni podali odhodlaný, koncentrovaný a obětavý výkon ve prospěch týmu. Výsledek se dostavil v podobě otočení výsledku v deseti hráčích.“