od mates dne 27.03.2019 v 14:45
Muži | TJ Dálnice Speřice – FK Pelhřimov 2:1 (0:1)

Muži | TJ Dálnice Speřice – FK Pelhřimov 2:1 (0:1), 15. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, sobota 23. 3. 2019, Speřice.
Branky: 68. M. Štěpánek, 71. P. Soukup – 21. Martin Skořepa.
Rozhodčí: Pojezný Karel – Novák Filip, Půlpán Ondřej. Delegát: Vrzáček Miroslav.
ŽK: 2:2.
350 diváků.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJakub RejtharMichal NaniašJiří Kordík – Tomas Jeri JerabekVojta Poul – Jakub Vlk (79. Andrej Fikar), Kuba ChadimTomáš Mazáč – Toby Mazanec (90. Honzík Bumbálek).

FK Pelhřimov zahájil jarní část sezóny na hřišti TJ DÁLNICE SPEŘICE. Od úvodních minut se odehrával tvrdý boj s velkým nasazením na obou stranách. Pelhřimovští se v prvním poločase snažili dostat domácí pod tlak postupnou kombinací, jejich akce ovšem končily ve většině případů již před domácím vápnem, protože hráči často volili individuální namísto kombinační řešení herních situací ve finální třetině. Domácí hrozili především z rychlých protiútoků a standardních situací, kterých se vyskytlo na úzkém hřišti požehnaně. První vážnější situaci si vytvořil Pelhřimov, kdy se míč že středu hřiště dostal k Toby Mazanec, jenž přenesením hry poslal do úniku Martin Skořepa. Ten zachoval chladnou hlavu a s přehledem uklidil míč přes vybíhajícího brankáře Adama Žáčka. 0:1. Pelhřimovští mohli zanedlouho udeřit znovu, když po rohu domácích rozjeli rychlý brejk, na jehož konci výborně našel Vojta Poul nabíhajícího Jakub Vlk. Toho ovšem zradil první dotek (jednalo se o první zápas na přírodní trávě), míč mu poodskočil a poté už stihl jen nastřelit vyběhnutého gólmana domácích. Zbytek poločasu byl plný nepřesností, přičemž klíčovým rysem byla bojovnost o každý balón. Do kabin tedy odcházel náš tým s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas začal se stejným nasazením jako ten první a o spoustu osobních soubojů nebyla nouze. Pelhřimovští fotbalisté od začátku správně plnili taktické pokyny a výborně vyplňovali volné prostory, díky čemuž měli průběh zápasu ve svých rukou. Pelhřimov si vytvořil několik šancí, i díky nepřesnosti soupeře při rozehrávce odzadu, avšak tlak v toužený druhý gól nepřetavil. Naopak šok přišel v 68. minutě, kdy po sérii chyb v naší obranné hře vyrovnával Štěpánek po kolmici za obranu a efektním zakončením přes vyběhnuvšího brankáře Luky Holický. Srovnáno 1:1. Gólem povzbuzení domácí cítili šanci na zvrat, která přišla ihned v 71. minutě po další chybě v obraně a následném zakončení Soukupa z téměř totožného místa jako při prvním gólu Štěpánka. Do konce zápasu Pelhřimovští vyvíjeli snahu o vyrovnání, hře však chyběla kombinační přesnost, trpělivost i nápaditost. A dlouhé nákopy dopředu neměly tížený efekt, neboť v případě odražených či propadlých míčů pro změnu chyběla zdravá agresivita a touha dát gól. Zbytek zápasu tedy už další gól nepřinesl. Pelhřimov tak odjíždí ze Speřic bez zisku bodu.

Hráči určitě budou chtít vše napravit příští víkend, kdy doma přivítají tým SK Bystřice nad Pernštejnem.