od BH dne 05.10.2020 v 23:20
Muži | TJ Dálnice Speřice – FK Pelhřimov 0:1 (0:1)

Muži | TJ Dálnice Speřice – FK Pelhřimov 0:1(0:1), 9. kolo KP Vysočiny, neděle 4. 10. 2020, Speřice.

Branka: 28. Daniel Poul (PK).

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jeníík HomolkůMichal Naniaš, Rejthar, Vojta Kotek – Tomáš Mazáč (83. Martin Skořepa), Daniel PoulMartin KostrounJakub Vlk (71. Blažek) – Pavel Benda, Oskar Točík (87. Vojta Poul).

Rozhodčí: Jakub Voneš – Roman Fabeš, Petr Beseda.
Delegát: Jaroslav Beneš.
ŽK: 5:2.
120 diváků.

Bojovné utkání plné emocí přineslo utkání dvou nejlepších celků KP Vysočiny mužů mezi domácími Speřicemi a hosty z Pelhřimova. Z výhry se nakonec radoval dosavadní lídr tabulky.

Lépe začali hosté. Již ve 4. minutě vybojovali roh, Točík nacentroval do vápna, k hlavičce se dostal kapitán Pelhřimova Poul, bohužel pro hosty zamířil vedle branky. Po rozehrání míče se pustily do útočné akce domácí, jejich snahu ale zastavil ofsajd. V 6. minutě fauloval Honzárek unikajícího Mazače a sudí nařídil trestný kop ve prospěch Pelhřimova. Rozehrál jej Naniaš krátce na Poula, ten mu míč přiklepl zpět a Naniaš obloučkem přehodil zeď. Brankář Speřic Žáček byl ale pozorný a míč bez problémů lapil. V 9. minutě se osmělili i domácí, pohotová střela Jančíka mířila nad Holického bránu. O minutu později speřičtí fotbalisté vybojovali roh, centr ale odhlavičkoval Mazač. Hosté šli do brejku, ovšem na půli hřiště byl nedovoleně zastaven Točík a hosté tak kopali trestný kop. Další šance přišla ve 12. minutě, kdy Točík zatáhl po levé straně míč, přihrál jej zpět na Mazače, pokus o vstřelení gólu odvrátil hlavičkou na roh domácí obránce Štěpánek. Ve 14. minutě se dopustili nedovoleného zákroku i hosté, když zfaulovali Jančíka a Speřice tak dostaly výhodu trestného kopu. Střelou po zemi se snažil ohrozit branku hostí Holenda, míč ale uklidil do bezpečí Naniaš. V 18. minutě vybojoval roh Mazač, hezký centr domácí brankář podběhl, ve vápně se ovšem k dorážce nikdo z pelhřimovských hráčů nedostal. Naopak domácí obrana odvrátila hrozbu na další roh. Ten hosté nerozehráli ideálně a domácí se pokusili jít do brejku. Hráčům Pelhřimova se útočnou akci podařilo zastavit na půlce. Proti bráně Holického se kopalo i ve 23. minutě, útočnou akci hostující obrana odvrátila na roh. Ani z něj ale domácí nic nevytěžili. O 2 minuty později zahrávali rohový kop i hosté, když předtím Honzárek zahrál míč hlavou na gólmana, ten jej ale nezachytil. Ani po tomto rohu se skóre na ukazateli neměnilo. Síť za Žáčkem rozvlnil až ve 28. minutě Daniel Poul, když bez zaváhání proměnil pokutový kop nařízený za faul speřického gólmana na Mazače – 0:1. Hosté byli aktivní i po vstřelené brance, útočnou akci ve 31. minutě ale domácí zastavili na půli hřiště přidržením Točíka. O minutu později pálil zprava Mazač, střela ale zamířila nad Žáčkovu bránu. Ve 38. minutě sklepl Vlk míč Poulovi, jeho přízemní střela šla, bohužel pro hosty, vedle pravé tyče speřické brány. V závěrečných minutách prvního poločasu si ani jeden z týmů již gólovou příležitost nevypracoval, a tak se šlo do kabin za stavu příznivějšího pro vedoucí tým tabulky.

Do druhé půle nastoupili domácí fotbalisté s jednou změnou v sestavě, hřiště opustil Eremiáš a do hry přišel Moravec. V 51. minutě zkusil přízemní střelou k tyči překvapit Holického domácí Holenda. Gólman Pelhřimova byl ale pozorný. O minutu později byl Kostroun faulován Vlčkem a Pelhřimov kopal z půle hřiště. Hrozící nebezpečí ale domácí obrana odvrátila. V 56. minutě byl Štěpánkem za cenu žluté karty zastaven na bránu unikající Mazač. Pěkná střela Točíka z trestného kopu šla bohužel pro Pelhřimov vedle levé tyče domácí brány. V 62. minutě se v šanci ocitl speřický Vlček, zamířil ale těsně nad Holického bránu. O dvě minuty později byl ten samý hráč faulován, trestný kop domácí poslali mimo pelhřimovskou bránu. V 65. minutě Honzárek nedovoleně zastavil po levé straně unikajícího Mazače a na řadu tak přišel další trestný kop, tentokráte v podání hostujícího týmu. Domácí obrana dobře zafungovala a odvrátila jej do autu. V 78. minutě se Pelhřimov pokusil založit útočnou akci, v polovině hřiště byl ovšem Točík domácími zastaven a sudí nařídil trestný kop ve prospěch hostí. Snahu Pelhřimova zastavil ofsajd. O dvě minuty později měli domácí příležitost vyrovnat, když kopali trestný kop po faulu na Vlčka. Rozehrál jej Jančík, Holický ale střelu lapil. Poslední pokus o vyrovnání domácí podnikli v 90.minutě, když po závaru před bránou Pelhřimova pálil Vlček mimo. Hosté si již těsné vedení v závěrečných minutách pohlídali a z těžkého utkání si tak zaslouženě odvezli další výhru.

Trenér Pavel Regásek: „Jsem rád, že jsme zvládli důležitý zápas se třetím týmem tabulky. Na soupeře jsme se v týdnu dobře připravili a utkání rozhodli v prvním poločase. Druhý poločas byl již boj, hra se kouskovala, bylo spoustu zbytečných faulů, výsledek jsme si ale již pohlídali a soupeře k vážnějšímu ohrožení branky již nepustili. Těší mě, že jsme tak silný tým, jako jsou Speřice, za celý zápas nepustili do jediné vážnější brankové příležitosti. Poslední, co bych chtěl vyzdvihnout, byl výkon hlavního rozhodčího, pana Voneše, který si poradil s tímto někdy až přehnaně vyhroceným utkáním na jedničku.

Následující termín zápasu bude patřit okresnímu derby s FC Slavoj Žirovnice. Utkání se odehraje v neděli 11. 10. 2020 od 15:00 hod. v Kamenici nad Lipou (BOHUŽEL BEZ ÚČASTI DIVÁKŮ).