od BH dne 31.05.2022 v 07:26
Muži | TJ Dálnice Speřice – FK Maraton Pelhřimov 2:1 (1:0)

Muži | TJ Dálnice Speřice – FK Maraton Pelhřimov 2:1 (1:0), 24. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 29. 5. 2022, Speřice.

Branky: 20. Vlček, 55. Jančík – 77. Homolka

Rozhodčí: Svoboda – Niederle, Žaloudek.

Delegát: Šoustar.

480 diváků.

ŽK: 2:3.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Šimon, Vlk – Niederle, Poul D., Kostroun, Poul V. (46. Benda) - Blokeš, Mazač (84. Fikar), Viktora (68. Vopálenský).

Tři kola před koncem letošního ročníku Krajského přeboru Vysočiny mužů došlo na souboj vedoucího týmu tabulky ze Speřic a druhého Pelhřimova. Domácí tým si výhru pohlídal a stal se tak přeborníkem sezóny 2021/2022 a postupujícím celkem za Vysočinu do moravskoslezské divize.

Bezmála 500 přítomných diváků sledovalo v úvodních minutách spíše opatrný fotbal, ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu, kterou by protivníkovi daroval gól.

Vedení se ujali Speřičtí, a to když se ve 21. minutě prosadil zřejmě hlavou Vlček – 1:0. Hosté mohli odpovědět téměř vzápětí, a to když zprava pálil Vojta Poul, ale neměl přesnou mušku a tak bývalého pelhřimovského gólmana Moravce moc neprověřil. Ve 33. minutě zahrávali hosté rohový kop. Míč poslal do vápna Homolka, kde se ke střele dostal Blokeš, díky tečím domácích hráčů ve vápně z toho byl pouze další roh. Ani z něj však Pelhřimovští nic nevytěžili. Těsně před odchodem hráčů do kabin se dopustili fotbalisté Speřic dalšího faulu a hosté tak měli výhodu trestného kopu. Ten zahrál Niederle, našel před bránou Kostrouna, jeho hlavička šla mimo domácí bránu. Těsné vedení z 21. minuty tak domácí po první půli udrželi.

Do druhého poločasu nastoupil Pelhřimov s jednou změnou v sestavě, Vojtu Poula nahradil Benda. V 53. minutě fauloval domácí snajpr Svoboda právě Bendu a Pelhřimov tak měl další standardku. K míči se postavil opět Niederle, domácí hráč stojící ve zdi ale s přispěním ruky nasměroval míč na roh. Ani tato standardka vyrovnávací branku pro hosty nepřinesla. V 53. měli rohový kop i domácí, Jančíkův centr do vápna odhlavičkoval do bezpečí Kostroun. V 55. minutě došlo k souboji Jančíka s Kostrounem, který sudí posoudil jako faul a domácí kopali trestný kop. Z něj se nádherně umístěnou střelou trefil sám faulovaný hráč a zvýšil tak vedení svého týmu na 2:0. V 70. minutě se ve veliké šanci ocitl pelhřimovský Blokeš, po přihrávce od Vlka trefil pouze gólmana Moravce a následnou dorážku domácí hráči odvrátili na roh. Ve zbývajících minutách udávali tempo hry spíše hosté a domácí si kontrolovali dvoubrankový náskok. Pelhřimovu se podařilo již jen snížit a to když se v 77. minutě prosadil z levé strany Homolka – 2:1. Domácí tak svojí houževnatostí a bojovností dokázali potvrdit své postavení v čele tabulky přeboru a zcela zaslouženě poprvé ve své historii slaví postup do divizní soutěže.

Trenér Richard Zeman: „Domácí svoje příležitosti využili, byli v koncovce hladovější. Když pominu dva nevyužité brejky Speřic za stavu 2:0, tak jsme více šancí na gól měli my. Ale chyběl nám při zakončení větší důraz, nadějné situace jsme v šestnáctce nedohráli a jediný gól vstřelil obránce. Speřice ve vzájemném utkání potvrdili zasloužené prvenství v soutěži.