od BH dne 01.06.2020 v 15:44
Muži | Tatran Žďírec nad Doubravou – FK Pelhřimov 4:0 (2:0)

Muži | Tatran Žďírec nad Doubravou – FK Pelhřimov 4:0 (2:0), neděle 31. 5. 2020, Ždírec nad Doubravou.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický (30. Jan Sochor, 60. Zavadil) – Martin Skořepa (46. Andrej Fikar), Jiří Kordík (46. Matěj ŠimákMichal NaniašJeníík Homolků – Vojta Poul (46. Michal Niederle), Martin Kostroun – Jakub Vlk (46. Fanta), Pavel Benda (46. David Viktora), Tomáš Mazáč (46. Heřmánek) – Toby Mazanec (46. Kuba Chadim)

Do zápasu nastoupily oba týmy s chutí, hrál se důrazný fotbal s šancemi na obou stranách. Bohužel pro hosty první gól padl do jejich sítě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval osamocený domácí útočník. Trefil se přesně a nedal Pelhřimovskému brankáři šanci. Hosté se dostávali také do šancí, ale v zakončení si nepočínali dobře a střelecké pokusy končili mimo branku. Další standardní situace v provedení ždíreckých znamenala druhý gól. Rohový kop smolně propadl na nepokrytého hráče a ten poslal z prostoru v blízkosti penaltové značky domácí do dvougólového vedení. Pelhřimovští měli ke konci poločasu ještě jednu možnost snížit skóre, ale Toby Mazanec trefil pouze břevno. První poločas tedy skončil za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupili hosté v pozměněné sestavě. Stejně jako v prvním dějství byli domácí produktivnějším týmem a své dvě vyložené šance proměnili. Nejprve na 3:0 zvýšili po pěkné akci z pravé strany a na konečných 4:0 upravili po brejku pro změnu z levého křídelního prostoru přesnou střelou na zadní tyč. Hosté mohli výsledek alespoň korigovat. Kuba Chadim obešel gólmana domácích, ale ten svou rychlou reakcí ještě dokázal zabránit gólu a vytěsnil míč na rohový kop. První přípravný zápas po dlouhé pauze tak skončil pro pelhřimovské fotbalisty výraznou porážkou. Hosté herně nepropadli, ale trápili se v koncovce, naopak domácí byli vysoce efektivní.

Příští týden odehraje tým mužů další utkání, tentokráte přijede FC Vysočina Jihlava B, další účastník Divize D. K porovnání výkonnosti obou týmů dojde na travnatém hřišti v Košeticích.