od BH dne 17.04.2023 v 23:16
Muži | Slavoj Polná – FK Maraton Pelhřimov 1:3 (0:2)

Muži | Slavoj Polná – FK Maraton Pelhřimov 1:3 (0:2), 18. kolo KP Vysočiny, sobota 16. 4. 2023, Polná.

Branky: 67. Čaloud – 21. (PK) a 42. Poul D., 62. Homolka

Rozhodčí: Roman Kylar – Jan Nápravník, Patrik Žaloudek.
Delegát: Jaroslav Petřivý.
ŽK: 0:2.
200 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Vopálenský (73. Morava F.), Niederle, Hotovec (90. Adam), Vlk (73. Fikar) – Poul D., Honzl (90. Morava A.).

Vedoucí tým tabulky Krajského přeboru Vysočiny mužů Pelhřimov sehrál další utkání jarní části tentokrát na hřišti exdivizního Slavoje Polná.
Lépe začali domácí. Již ve 4. minutě hlavičkoval nad bránu Pecha Čaloud, který předtím dostal přihrávku z pravé strany od nabíhajícího Haaly. Hosté mohli odpovědět o tři minuty později, a to když Homolka přihrál míč Niederlemu, ten v šanci ideálně netrefil míč a pálil jen vedle brány. Další obrovskou příležitost měli Polenští v 10. minutě, ve vápně nepokrytý Kazlou střílí po zemi, Pech je ale pozorný. Domácí hrozili zejména po pravé straně a to se potvrdilo i v 17. minutě, když na konci útočné akce zakončoval Bradáč. I on neměl naštěstí pro hosty přesnou mušku. V 19. minutě zastavil na půli hřiště Juříček rukama unikajícího Honzla a rozehrávali tak hosté. Útočná akce branku nepřinesla. Ta přišla o dvě minuty později, když byl ve vápně faulován Vopálenský a sudí Kylar nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Daniel Poul a hosté se ujali vedení 0:1. Ve 37. minutě mohl vedení Pelhřimova navýšit Honzl, v šanci střílí vedle brány Duby. Ve 38. minutě srazil centr Haaly na roh Homolka. Standardku následně rozehrál Voráč, ve vápně našel Kazloua, ten však hlavičkoval mimo bránu. Ve 41. minutě poslal míč před bránu zleva Homolka, Vopálenský zakončoval mimo. Protože to bylo s tečí domácího hráče, měli Pelhřimovští roh. Ten zahrával Niederle, centr si ve vápně našel domácího hráče a Polenští šli do brejku, který v gól nepřetavili. Síť se zavlnila naopak na druhé straně a to když „dobře umístěný“ centr Daniela Poula zapadl do pravého horního rohu polenské brány – 0:2. Pár vteřin před koncem první půle ještě musel Pech řešit závar před vlastní bránou a protože byl úspěšný, do kabin šli Pelhřimovští s dvougólovým náskokem.

Do druhé půle nastoupili domácí borci s jednou změnou v sestavě. Juříčka nahradil Skryja. Již ve 46. minutě kopali hosté rohový kop. Centr Niederleho odhlavičkoval do bezpečí kapitán domácích. Obrovskou příležitost spálili domácí v 50. minutě, když Kazlou sám před bránou pálí vedle. Ten stejný hráč si nepřišel na Pecha ani o dvě minuty později. V 54. minutě hosté faulovali a Polenští tak měli k dobru další standardní situaci. Přetažený centr ale letěl do autu. V 62. minutě zasadili pelhřimovští fotbalisté svému soupeři třetí úder, po samostatné akci na levé straně se prosadil Homolka a rázem byl stav utkání již 0:3. Poté hostující tým trochu polevil, hlavně při bránění. Zkušený polenský tým toho využil a v 67. snížil na 1:3 Čaloud. V 71. minutě musel znovu do akce Pech, střelu Kazloua vytáhl na roh, který domácí rozehráli nakrátko. Poté centr uklidil hostující gólman na další roh. Ani z něj Polenští branku nevytěžili. V 74. minutě je opět potrápila nepřesná koncovka, když znovu pálili vedle brány Pecha. V 77. vybojoval Homolka pro svůj tým rohový kop. Ten posléze rozehrál Niederle, domácí si ale centrovaný míč pohlídali a odhlavičkovali jej do bezpečí. Další naději domácích na snížení nepříznivého stavu skóre zmařil opět hostující gólman Pech a to v 79. minutě. Do konce utkání již hosté hlídali výsledek a další změnu stavu ve svůj neprospěch již nepřipustili. Z Polné si tak odvezli všechny body a díky výsledkům nejbližších pronásledovatelů okupují první příčku tabulky s již 12ti bodovým náskokem.

Trenér Richard Zeman: „Vzhledem k postavení v tabulce jsme se nemuseli nikam hnát. Počkali jsme si na své příležitosti a ty jsme nemilosrdně využili. Zatímco v první půli jsme měli utkání pod kontrolou, po přestávce už se mi výkon nelíbil. Před gólem na 3:0 měl soupeř dvě šance a po snížení na 1:3 další dvě, podržel nás mladý brankář Pech. Trochu jsme rezignovali na držení míče a některé brejkové situace dohráli netakticky.“