od mates dne 02.06.2019 v 19:58
Muži | SK Přibyslav – FK Pelhřimov 2:4 (0:2)

Muži | SK Přibyslav – FK Pelhřimov 2:4 (0:2), 25. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 2. 6. 2019, Přibyslav.
Branky: 72. Pochop, 76. Vopršal (pen.) – 11. Toby Mazanec, 36. Daniel Poul, 49. a 54. Pavel Benda.
Rozhodčí: Machát – Porupka, Bílek. Delegát: Šimák.
ŽK: 1:2 (Homolka, V. Poul).
100 diváků.
Sestava FK PelhřimovJan Sochor – Martin SkořepaJakub RejtharMichal Naniaš (K), Jeníík Homolků – D. Poul, Jakub Vlk (69. Andrej Fikar), Tomas Jeri Jerabek (90. David Viktora), Tomáš Mazáč (85. Kuba Chadim) – Pavel BendaToby Mazanec (63. Vojta Poul).

V neděli zavítal FK Pelhřimov na hřiště nevyzpytatelného týmu SK Přibyslav. Byl to střet celku z horší poloviny tabulky s týmem z první „trojky“. Hosté chtěli potvrdit předchozí vítězství a znovu naplno bodovat.

Začátek utkání byl v režii pelhřimovského celku, který svou kombinační hrou dostával domácí pod tlak. Nájezd Mazáče z levé strany ještě brankou neskončil, ale ke změně skóre došlo v 15. minutě, kdy se po kvalitním centru Homolky zleva dostal v pokutovém území k pohotovému zakončení Toby Mazanec a poslal hosty do vedení. Branka tým uklidnila, hráči začali ještě více svojí kombinační hrou dominovat středu pole a dál prověřovali domácí defenzivní val. Nadějně vypadala akce Vlka, který průnikovou přihrávkou vyzval Skořepu – ten však zamířil pouze do středu brány. Ve 34. minutě si odražený míč zpracoval D. Poul a krásnou křížnou střelou z hranice pokutového území zvýšil na 0:2. Další minuty prvního poločasu drželi hosté opratě zápasu pevně ve svých rukou a nepustili domácí do žádné šance. Do kabin se tedy šlo za, pro hosty, příjemného poměru vstřelených branek.

Druhý poločas pokračoval převahou hostů, která vyústila k navýšení vedení již v 49. minutě. Jakub Vlk vystihl špatnou rozehrávku domácího brankáře, navedl míč po pravé straně až do pokutového území domácích, kde nahrávkou našel na penaltě úplně volného Bendu, který prostřelil domácího brankáře. V 54. minutě bylo na straně hostů ještě veseleji, to když se po rohu dostal k odraženému míči Pavel Benda a nechytatelnou ranou vnějším nártem na zadní tyč přidal čtvrtý gól Pelhřimova. V dalším průběhu zápasu stojí za zmínku akce, která začala u stopera Rejthara. Ten vyvezl míč středem hřiště a průnikovou přihrávkou našel nabíhajícího Mazáče. Ofenzivní hráč hostů rázem postupoval sám na gólmana, avšak jeho střela na zadní tyč jen těsně minula branku. Poté hosté polevili a domácí toho dokázali využít a snížit nepříznivý stav. V 72. minutě ztratil míč na levé straně Michal Naniaš, domácí záložník poslal tvrdý centrovaný míč před hostující branku, kde se před bránícího Skořepu dostal domácí Pochop a pěkně hlavou snížil na 1:4. Chvilkovou nekoncentrovanost hostů stihl potrestat domácí tým znovu po dalších 4 minutách. Martin Skořepa zavadil v pokutovém území domácímu hráči o paty a rozhodčí nařídil penaltu. Přibyslavský šutér nabídnutou šanci proměnil střelou doprostřed brány a snížil na 2:4. Toto byl pro hosty budíček a začali opět běhat a kombinovat. Domácí sice v závěrečných minutách zahrozili několika standardními situacemi, ale hostující obrana si už vše bezpečně pohlídala a nepřipustila další zdramatizování zápasu.

V dalším kole naši hráči přivítají celek TJ Sapeli Polná. Jako tradičně, v neděli odpoledne na hlavním hřišti v Nádražní ulici se těšíme na viděnou.