od BH dne 04.04.2022 v 20:48
Muži | SK Okříšky – FK Maraton Pelhřimov 3:2 (2:0)

Muži | SK Okříšky – FK Maraton Pelhřimov 3:2 (2:0), 16. kolo KP Vysočiny, sobota 2. 4. 2022, Okříšky.

Branky: 16. Molák, 31. a 61. Bence V. – 71. Poul D., 83. Vopálenský.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Homolka, Šimon (65. Kordík), Rejthar – Niederle, Poul V. (29. Kostroun), Poul D., Vacek (29. Fikar) – Adam (75. Vopálenský), Blažek, Vlk.

Rozhodčí: Kylar – Niederle, Fryč.

Delegát: Prokeš.

ŽK: 3:4

Druhé jarní utkání se pelhřimovským fotbalistům vůbec nepovedlo. Na zasněženém hřišti v Okříškách podlehli domácímu týmu 3:2.

V úvodních minutách se hrál oboustranně opatrný fotbal, na míči ale byli více hosté. V 11. minutě zahrávali roh, Homolka nacentroval míč do vápna, obránce Okříšek jej vrátil zpět, následoval další centr do vápna, kde se míče ujal Niederle a pohotově vystřelil na Fialovu bránu. Zamířil ale kousek nad ní a tak skóre se neměnilo. Domácí hrozili zejména dlouhými míči a náběhy po stranách, kterými potrápili fotbalovější hosty. Ve 13. minutě měl Pelhřimov další roh, centr Homolky odvrátil do bezpečí na přední tyči hlídající hráč Okříšek, z odrazky pálil Niederle po zemi, bohužel ale těsně vedle levé tyče. Ve 14. minutě fauloval na půli hřiště Dan Poul, domácí ale nerozehráli situaci ideálně, hosté toho využili a šli do protiútoku, který zastavili obránci Okříšek. V 16. minutě fauloval Vacek domácího Ryšavého a následovala standardka. Centr ještě hosté odvrátili, ovšem po nedorozumění mezi obránci se ve vápně ocitl sám, nikým nehlídaný, tváří v tvář Leškovi Molák a pohodlně střelou k tyči skóroval – 1:0. První střela na bránu znamenala tedy vedoucí gól. Hostujícím fotbalistům odskakovaly míče a kazili přihrávky, na situaci zareagoval trenér Zeman dvojím střídáním ve 29. minutě. Ve 30. minutě měli Pelhřimovští další rohový kop, centrovaný míč se snažil uklidit hlavou do brány Adam, jeho pokus ale domácí odvrátili na další roh, po něm pálil těsně vedle tyče Fialovy brány Kostroun. Síť se naopak zavlnila na druhé straně, druhá střela na bránu znamenala další gól. Domácí tým zahrával standardku, na konci zdi stáli osamoceni jeho dva hráči a proti střele jednoho z nich, Benceho, neměl Leška zblízka šanci – 2:0. I s ohledem na prudce se zhoršující stav počasí a trávníku přibývalo na hřišti nedovolených zákroků. Jeden z nich znamenal žlutou kartu pro Rejthara za faul na Moláka ve 34. minutě. Standardku rozehrál domácí Ryšavý, následná střela přesná nebyla a Lešku neohrozila. Minutu před koncem první půle přišel náběh hostí zleva zakončený přihrávkou po zemi do vápna, kterou gólman stačil vytěsnit na roh. Na centr Homolky si naskočil Kostroun, hlavičkoval bohužel vedle brány. Další roh před odchodem do šaten vybojoval Fikar, zahrál ho Niederle a Fiala musel opět zasahovat. To bylo do konce první půle vše a na ukazateli svítilo skóre 2:0 pro domácí.

Již v první půli začalo hustě sněžit a nepřestalo ani o poločasové přestávce, kdy muselo dojít k úpravě hřiště, odkrytí lajnování. Na kluzkém zasněženém terénu se moc fotbalu nedalo čekat. Jako první se v druhém dějství ozvali hosté, ve 48. minutě vyslal Adam směrem k Fialovi pěknou střelu, míč bohužel pro hosty zamířil opět vedle brány. V 54. přišel zcela zbytečný zákrok domácího Moláka, který po odehrání balonu zezadu zbytečně dojel Šimona. Nečervenalo se. Faulující hráč uviděl pouze žlutou kartu. V 57. minutě zahrával Niderle trestný kop, hlavou jej na roh odvrátil pozorný Mašek. A tak přišel další roh pro hosty a po něm další. Ani z jedné standardky ale Pelhřimov gól vytěžit nedokázal. V 58. měl šanci Kostroun, když po rohu pálil po zemi vedle Fialovy svatyně. V 61. minutě byl faulován hostující Šimon, bohužel na stejnou nohu jako v 54. minutě. Hra ale kupodivu pokračovala dál a domácí i díky rozhozené obraně soupeře vstřelili třetí branku 3:0. Adam Šimon musel následně pro zranění achillovky odstoupit z utkání. V 69. přišel další roh pro hostující tým, domácí obranný val byl neprostupný a Pelhřimovští jej neprostřelili. Nápor hostí vyústil ve snižující branku na 3:1 v 71. minutě, když se prosadil kapitán Poul. V 83. minutě přidal druhou branku Vopálenský, když předtím hosté zahrávali další z mnoha rohových kopů – 3:2. Do konce utkání již vyrovnávací branku přidat nestihli, a tak všechny body zůstali v Okříškách, které si je zejména za bojovnost v první půli zasloužily. Nutno pochválit domácí pořadatele, že i přes takovou nepřízeň počasí dělali co mohli, aby se utkání dalo odehrát v řádném termínu.

Trenér Richard Zeman: „Zápas jsme nezvládli v obranné činnosti. Dvakrát jsme inkasovali po standardních situací a třetí po srážce dvou hráčů. Navíc jsme promrhali kombinační možnosti v první půli, kdy bylo hřiště na stávající klimatické podmínky perfektně připravené. Až po přestávce na sněhu za to hráči vzali, ale to už bylo pozdě. Prohráli jsme hloupě. Okříšky chtěly víc celé utkání, proto vyhrály zaslouženě.“