od dne 09.09.2019 v 15:33
Muži | SK Huhtamaki Okříšky – FK Pelhřimov 1:1 (0:0)

Muži | SK Huhtamaki Okříšky – FK Pelhřimov 1:1 (0:0), 6. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 8. 9. 2019, Okříšky.
Branky: 58. Večeřa – 80. D. Poul (PK).
Rozhodčí: Pojezdný – Šetek, Holub.
Delegát: Prokeš.
ŽK: 3:2.
ČK: 1:0 (79. Mašek).
200 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jiří KordíkJakub RejtharMichal NaniašJeníík Homolků – D. Poul (K), Vojta Poul (72. Lukáš Bednář), David ViktoraToby Mazanec (64. Vojtěch Šmíd) – Kuba ChadimJakub Vlk.

V neděli odpoledne nastoupil tým FK Pelhřimov k zápasu v Okříškách, jako jediný neporažený tým dosavadního průběhu sezóny. Úvodní minuty byly diametrálně odlišné od minulého zápasu proti Bedřichovu. Tentokrát pelhřimovští fotbalisté vstoupili do utkání aktivně a prvních 10 minut soupeře k ničemu nepustili. Sami si vytvořili slušné šance, které bohužel nevyužili ke vstřelení úvodního gólu. Po hezké kombinační akci se k zakončení dostal Toby Mazanec a o chvíli později po rohovém kopu také Michal Naniaš – obě situace bohužel neskončily tak, jak by si hostující hráči přáli. Podobně skončil ve 30. minutě únik a zakončení Jakub Vlk. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou bez větší příležitosti na jedné či druhé straně. Za zmínku stojí pouze střelecké pokusy hostujících D. Poula a Vojta Poul, které však skončily v prvním případě v rukavicích gólmana a v druhém těsně nad brankou. Proto se šlo do šaten za bezbrankového stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupil Pelhřimov opět s převahou, ale sérií špatných přihrávek nabídl soupeři několik šancí. V 58. minutě jednu z nich domácí proměnili a vsítili první gól zápasu. Domácí veterán Večeřa tváří v tvář gólmanovi Luky Holický naznačil střelu, poté ho zkušeně obešel a uklidil míč do sítě. Ukončil tím pelhřimovskou neprůstřelnost, která zdobila hostující tým poslední 4 zápasy. Po obdržené brance opět patřil zápas týmu z Pelhřimova, který se snažil překonat těsnou obranu domácích. To se povedlo po pěkné akci Vlka. Hráč FK byl při průniku faulován, následovala červená karta pro domácího obránce a tým Pelhřimova dostal možnost přímého volného kopu těsně za hranicí pokutového území. Bohužel k většímu ohrožení branky nedošlo, když Kuba Chadim poslal míč vedle branky. O pár minut později rozpohyboval Jeníík Homolků svým průnikem opět obranu domácích. Při úhybném manévru, když si chystal pelhřimovský hráč míč ke střele, trefil ruku jednoho z domácích beků a následovala penalta. K té se postavil tradiční exekutor D. Poul a prudkou střelou k pravé tyči nedal okříšskému brankáři šanci – v 80. minutě bylo vyrovnáno. Od této chvíle se zápas dohrával v napjaté atmosféře, ale skóre se do konce zápasu nezměnilo. Favorizovaný tým tak neodjížděl s příliš dobrou náladou, musel se spokojit pouze s jedním bodem.

V příštím kole přivítají pelhřimovští na svém hřišti celek z popředí tabulky FC Velké Meziříčí B.