od BH dne 22.05.2023 v 22:04
Muži | SFK Dukovany – FK Maraton Pelhřimov 0:1 (0:1)

Muži | SFK Dukovany – FK Maraton Pelhřimov 0:1 (0:1), 23. kolo KP Vysočiny, sobota 20. 5. 2023, Dukovany.

Branka: 10. Šimon A.

Rozhodčí: Jiří Beneš – Karel Straka, Miloš Dvořák.
Delegát: Jan Prokeš.
157 diváků.
ŽK: 3:4.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický (38. Pech) – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Niederle, Hotovec (72. Morava), Poul Daniel, Vopálenský (46. Fikar) – Fialka, Honzl (81. Poul Jan).

S jistotou mistrovského titulu a postupu do moravskoslezské divize sehráli fotbalisté Pelhřimova další utkání v rámci Krajského přeboru mužů Vysočiny na krásném stadionu a ve velmi příjemném prostředí oddílu SFK Dukovany.
V úvodních minutách se oba soupeři jakoby oťukávali. Domácí hrozili zejména po pravé straně, trápila je ale přesnost v koncovce. Hosty zase nepřesnost v přihrávkách. O výsledku tohoto utkání rozhodla 10. minuta, kdy se po rohovém kopu důrazem prosadil ve vápně Adam Šimon – 0:1. Ve 22. minutě měli hosté standardku, po smluveném signálu střílí Homolka mimo bránu. O tři minuty později měli standardní situaci k dobru i domácí, Šnyrch také neměl přesnou mušku. V 27. minutě zahrávali domácí rohový kop, hosté se vyrovnávací brance ubránili. Další velká šance pro hosty přišla v 31. minutě, kdy Homolka vrátil míč Honzlovi, ten však pálil vedle brány Křišťála. Ve 34. minutě se pokusil překonat domácího gólmana stoper Vacek, Křišťál jeho pokus chytil. Chvíli před koncem první půle ještě na polovině hřiště zastavil nedovoleně za cenu žluté karty hostujícího Šimona domácí Žáček. Hosté si ani z následné rozehrávky vážnější gólovou příležitost nevytvořili. Do kabin tak šli hosté s hubeným jednogólovým náskokem.
Do druhé půle nastoupili hosté s jednou změnou v sestavě, Vopálenského nahradil na hřišti Fikar (ještě během první půle musel nuceně pro zranění ze hry odstoupit gólman Holický a nahrazen byl dorostencem Pechem). V 51. minutě vyslal povedený centr do vápna z pravé strany Dan Poul, na míč si naskočil Honzl, hlavičkoval mimo bránu domácích. O devět minut později přišla gólová příležitost i ze strany domácích, Viklický pálil těsně vedle brány Pecha. V 76. minutě přihrál Fialka míč před bránu Honzlovi, jeho šanci zlikvidoval domácí brankář. V závěrečných minutách se ještě domácí pokusili srovnat skóre v 86. minutě, jejich střelecký pokus ale minul bránu hostí více než málo. Na druhé straně Pelhřimovští si vybojovali v 87. minutě rohový kop, z něj druhou branku nevytěžili. A když v 88. minutě hlavu Fialky nadvakrát zlikvidoval domácí gólman, na poločasovém skóre 0:1 pro hosty se již nic nezměnilo a Pelhřimov si tak z Dukovan odvezl hubenou výhru.

Trenér Richard Zeman: „Díky našemu až moc uvolněnému přístupu a heroickému výkonu domácích se hrál na krásném stadionu a v příjemné fotbalové atmosféře otevřený zápas. Utkání rozhodl důrazem po rohu už v 10. minutě Adam Šimon. Jen jeho a druhého stopera Tomáše Vacka lze tentokráte vyzdvihnout. Ostatní hráči v poli neměli svůj den, i když po přestávce jsme si šance přece jen vytvořili.“