od BH dne 21.09.2020 v 22:48
Muži | HFK Třebíč – FK Pelhřimov 1:3 (0:0)

Muži | HFK Třebíč – FK Pelhřimov 1:3 (0:0), 7. kolo Krajského přeboru Vysočiny, sobota 19. 9. 2020, Třebíč.

Branky: 51. Ošmera – 54., 84. a 88. Pavel Benda

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jeníík HomolkůMichal Naniaš, Rejthar, Vojta Kotek – Tomáš Mazáč (87. Andrej Fikar), Daniel Poul, Vojta Poul (66. Martin Kostroun), Jakub Vlk (67. Toby Mazanec) – Pavel Benda (90. Martin Skořepa), Oskar Točík (72. Blažek).

Rozhodčí: Patrik Svoboda – Zdeněk Niederle, Jan Kliner.
Delegát: Jaroslav Šula.
ŽK: 2:1.
118 diváků.

V dalším kole Krajského přeboru mužů Vysočina čekal na pelhřimovské fotbalisty opravdu zátěžový test. Na hřišti v Janáčkově stromořadí se utkali s domácím HFK Třebíč. Vítězství se s tímto velmi dobrým soupeřem nerodilo vůbec lehce…
Třebíč navíc utnula Pelhřimovským jejich sérii několika zápasů bez obdržené branky. V úvodních minutách se hrál oboustranně opatrný fotbal, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. První příležitost ke změně skóre měli hosté v 7. minutě, kdy Vlk vybojoval roh. Domácí obrana ale odvrátila nebezpečí do autu. V 10. minutě zahrozila i domácí Třebíč, hosté ztratili na středu hřiště míč, přízemní střelu Ošmery odkopl Holický na roh. Po jeho rozehrání se dostal k zakončení Hrobař, mířil, naštěstí pro hosty, do korun stromů za bránou Pelhřimova. Ve 13. minutě vyslal Naniaš dlouhý pas dopředu na unikajícího Bendu, ten ale bohužel nestihl míč zpracovat. Hostům pořádně zatrnulo o 2 minuty později, když Třebíčští využili trochu rozhozené obrany Pelhřimova a Votoupal ve 100% šanci zakončil vedle brány. Ke změně skóre měli blízko i hosté, když v 18. minutě Mazač nacentroval míč na kapitána Poula, střela ovšem zamířila mimo Dubovu bránu. Ve 22. minutě došlo ke střetu domácího hráče s pelhřimovským Vlkem, který musel být následně ošetřen. Kopalo se na bránu Pelhřimova, Holický byl ovšem na svém místě a pokus domácích zlikvidoval. Další úspěšný zákrok si připsal o minutu později, když hosté faulovali a následně nařízeného trestného kopu se ujal Votoupal. Gólman Pelhřimova byl při vyrážení jeho střely faulován, a tak se kopalo od brány Pelhřimova. V 26. minutě se ke střele dostal Mazač, jeho pokus ale domácí zblokovali na roh. Ten rozehrál Vojta Poul, jeho centr ale domácí hráči odvrátili na další rohový kop. Z druhé strany jej zahrál Homolka, i tady se míč odrazil od domácího hráče. Další příležitost skórovat měli hosté ve 30. minutě, když po dlouhém centru postupoval sám na gólmana Benda, míč ale zamířil pouze gólmanovi Dubovi do náruče. V 35. minutě Pelhřimovští faulovali a domácí tak dostali možnost z trestného kopu ohrozit jejich bránu. Holický byl ale opět pozorný a skóre tak nadále zůstávalo u 0:0. Ve 37. minutě se zažlutilo před očima Vlkovi za faul na domácího útočníka. Šanci Třebíče z trestného kopu vyrazil Holický na roh. Po jeho rozehrání míč zachytili hosté, do brejku se dostal Mazač a zakončil jej střelou, kterou gólman Duba pouze vyrazil na roh. Ve 40. minutě byl Mazač faulován. Pelhřimov ale trestný kop nerozehrál zrovna ideálně a přišel protiútok domácích, který byl zakončen naštěstí pro Pelhřimov jen střelou zleva po zemi mimo bránu. Ještě před koncem první půle si poradil s domácími obránci Mazač, mířil bohužel pro hosty nad bránu Duby a tak do kabin se šlo za bezgólového stavu.
Druhý poločas začali aktivněji hosté. Ve 47. minutě pálil zleva Mazač, jeho střelu zblokovali dva obránci. Odrazku poslal Vlk vedle. Ve 49. minutě přihrál Točík doprava Kotkovi, ten přiklepl míč Vlkovi, jeho střele ovšem chyběla razance a mířila pouze do gólmana Třebíče. V 50. minutě měli Pelhřimovští možnost zahrání trestného kopu před vápnem. Ten rozehrál Naniaš…signál ale domácí vystihli. Série Pelhřimova bez obdržené branky v tomto soutěžním ročníku skončila přesně po 550 minutách. V 51. minutě rozjásal domácí příznivce Ošmera – 1:0, když se potvrdilo staré známé pravidlo, nedáš-dostaneš. Chvíli předtím totiž spálil svoji šanci Vlk. Naštěstí pro Pelhřimov vyrovnání přišlo brzy. V 54. minutě zahrál gólmanovi Dubovi na housle Pavel Benda a na ukazateli skóre se rozsvítila jednička i u hostů – 1:1. Hosté se nevzdávali a jejich touha po výhře byla čím dál větší. Kolem 65. minuty měl dvě šance Mazač, u té druhé hlavičkoval těsně nad třebíčskou bránu. Zhruba od této chvíle Pelhřimovští na hřišti dominovali. V 74. minutě po spolupráci s Bendou střílí Mazač vedle. O další 4 minuty později si gólovou příležitost vytvořil kapitán Poul, jeho střelu ale Duba reflexivně vyrazil. Další šance přišla vzápětí, když Benda prakticky z malého vápna přestřelil bránu. V 83. minutě střílí vedle kapitán Poul. Čekání na vítězný gól přišel v 85. minutě, když se trefil nejlepší hráč utkání Pavel Benda, 1:2. Ten samý hráč ještě minutu před koncem upravil výsledek na 1:3 a završil tak hattrick. Pelhřimov si tak zaslouženě odvezl z Třebíče plný počet bodů.
Trenér Pavel Regásek: „S výkonem mužstva jsem tentokrát spokojen…až na jedno zaváhání, po kterém nás soupeř ukázkově potrestal, jsme si šli jasně za našim cílem a to byl zisk 3 bodů. Opět jsme sice nedotáhli do konce spousty gólových příležitostí, ale od našeho vyrovnávacího gólu jsme soupeře jasně přehráli a zaslouženě přidali další 2 góly. Vítězství nám hattrickem tentokrát zařídil nejlepší hráč celého utkání Pavel Benda.“

Následující domácí utkání sehraje první tým @fk pelhřimov proti soupeři z Okříšek. Další tři body v sázce v souboji o první příčku tabulky, hned tři vlčáci v podobě Speřic, Nové Vsi a rezervy Velkého Meziříčí budou čekat na zaváhání pelhřimovských.