od BH dne 18.10.2021 v 21:55
Muži | HFK Třebíč – FK Maraton Pelhřimov 0:5 (0:3)

Muži | HFK Třebíč – FK Maraton Pelhřimov 0:5 (0:3), 12. kolo KP Vysočiny, sobota 16. 10. 2021, Třebíč.

Branky : 30. Benda, 39. Fical, 52. Vlk, 73. Poul V., 89. Poul D.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Zavadil – Homolka, Blažek, Rejthar, Kordík, Vlk (76. Šimon), Fical (60. Honzl), Niederle (76. Viktora), Fikar (Poul V.), Poul D., Benda (76. Vopálenský)

Rozhodčí: Pavel Rosický – František Porupka, Vlastimil Fryč.

Delegát: Jaroslav Beneš.

50 diváků.

ŽK: 0:0.

ČK: 0:2 (22. Duba, 31. Karásek)

Ve 12. kole Krajského přeboru Vysočina přivítala HFK Třebíč na svém hřišti Pelhřimov. Domácí se momentálně pohybují v sestupových vodách a tak již potřebovali nutně bodovat. Ovšem situace se vyvinula zejména díky událostem v prvním poločase úplně jinak…

Již ve 3. minutě vybojoval pro hosty roh Kordík. Homolka poslal centr na Bendu, nemířil ale přesně. Střelu ale ještě tečoval někdo z domácích hráčů a tak hosté kopali další roh. S tím si ale domácí obránci dokázali poradit a míč „uklidili“ do autu. V 5. minutě chybovala domácí obrana a do šance se dostal Fikar, když se lobem pokusil přehodit vyběhnuvšího gólmana Dubu. Spolu s ním ale přeloboval i domácí branku. O čtyři minuty později mohli hosté těžit z další útočné akce, když hned tři její hráči postupovali proti 2 domácím dopředu k třebíčské bráně. Střela kapitána Poula ale bohužel pro hosty mířila nad domácí bránu. V 11. minutě zahrozili domácí, když po akci po pravé straně vystřelil na Zavadila Maule. Hostující gólman jeho pokus vytěsnil na roh. Po jeho rozehrání se hostům nepodařilo ideálně míč odkopnout do bezpečí a znovu musel zasahovat Zavadil. O dvě minuty později prošel středem hřiště třebíčský Hrbáček a vypálil, protože ale neměl přesnou mušku, letěl míč vedle tyče. Ve 14. minutě proletěl zprava vápnem Třebíče nebezpečný centr, na něj ale pelhřimovský Vlk nedosáhl a tak síť se v odkryté bráně ani tentokráte nerozvlnila. O minutu později měl Pelhřimov další velikou šanci, a to když dorážku Kordíka vykopával domácí obránce z prázdné brány. Ve 22. minutě šel sám na bránu Niederle, ale vyběhnuvší gólman ho nedovoleně zastavil mimo vápno a uviděl červenou kartu. Do brány tak musel náhradní gólman, dorostenec Beneš, a hosté museli stáhnout ze hry Mauleho. Z následně nařízeného přímého kopu pálil těsně vedle třebíčské brány Benda. I v deseti se ale domácí nevzdávali, ve 28. minutě vypálil zdálky kapitán Florián, ale ani on nebyl přesný. Skóre se měnilo až ve 30. minutě, kdy se po přihrávce od Blažka trefil Benda – 0:1. O minutu později se opět červenalo a opět na straně domácích – pelhřimovského Bendu, který sám utíkal s míčem na třebíčskou bránu, zezadu nedovoleně zastavil Karásek a musel předčasně do sprchy. Nařízený přímý kop zahrával Niederle, gólman Beneš ale jeho pokus vykryl. Druhý gól přidali hosté až ve 39. minutě – po pěkné kombinaci navýšil vedení Fical – 0:2. Další gól mohli hosté přidat ve 43. minutě, když Fikar přihrál zprava míč do vápna, kde pálil z první Vlk, gólman ale jeho pokus vytěsnil na roh, z kterého ale Pelhřimovští branku nevytěžili a tak do kabin se šlo za stavu 0:2.

V úvodních minutách druhé půle pokračovali hosté v obléhání třebíčské brány. Nutno ale říci, že domácí po celou dobu bojovali, a nechtěli dát svoji kůži zadarmo. V 50. minutě byl na půli faulován Rejthar, hosté zakombinovali, na nacentrovaný míč si ve vápně naběhl Fikar, ale hlavičkoval vedle Benešovy brány. V 52. minutě přihrál Benda Niederlemu na střed, ten prostrčil balon dopředu Vlkovi, který prostřelil gólmana Třebíče – 0:3. O pět minut později mohl čtvrtý gól přidal Fikar, když po přihrávce od Homolky střelou zblízka trefil pouze dobře postaveného gólmana domácích. V 63. minutě mohl roh Homolky zužitkovat Kordík, hlavičkoval ale pouze nad bránu Třebíče. Pět minut nato kopali standardku domácí, po zemi vystřelil na Zavadila kapitán Florián a míč musel do autu uklidit Kordík. V 69. se blýskl mladíček Beneš v bráně domácích, když Bendovu střelu zdálky vytáhl na roh. O čtyři minuty později již ale nestačil na střelu Vojty Poula – 0:4. Beneš se ale opět zaskvěl v 79. minutě, když střelu Honzla vytěsnil na další roh. Skóre na konečných 0:5 pro hostující tým upravil minutu před koncem kapitán Pelhřimova Dan Poul. Nutno říci, že domácí tým se i přes početní nevýhodu snažil hrát fotbal až do poslední minuty a jeho hráči srdnatě a obětavě bránili, za což jim zajisté patří veliký potlesk.

Předposlední domácí utkání odehraje Pelhřimov v neděli 24.10. od 14:30hod. proti rezervě Velkého Meziříčí (hlavní travnaté hřiště v Nádražní ulici).