od BH dne 27.07.2020 v 18:57
Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Sezimovo Ústí 5:0 (2:0)

Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Sezimovo Ústí 5:0 (2:0), sobota 25. 7. 2020, Ústrašín.

Sestava FK Pelhřimov: Zavadil (46. Luky Holický) – Martin Skořepa, Rejthar, Michal NaniašJeníík Homolků – Daniel Poul, Vojta Poul (46. David Viktora) – Jakub Vlk (60. Fanta), Oskar Točík, Toby Mazanec (60. Andrej Fikar) - Blažek (60. Honzík Bumbálek)

Branky: Oskar Točík 2, Blažek, Daniel Poul, vlastní.

V sobotním odpoledni přivítal FK Pelhřimov na hřišti v Ústrašíně tým TJ Sokol Sezimovo Ústí. Od úvodních minut diktovali tempo utkání pelhřimovští. V 16. minutě unikl po levé straně Jeníík Homolků, poslal centrovaný míč před bránu soupeře, kde si míč do vlastní sítě srazil bránící hráč. Hosté se nedostali do žádné větší šance, zato domácí si vytvářeli jednu gólovou příležitost za druhou, ale bohužel nebyli produktivní. V 22. minutě unikl Toby Mazanec, prudkým centrem na zadní tyč našel nehlídaného Točíka, který střelou z první nekompromisně skóroval do levé šibenice. Zbytek poločasu se obešel bez větších šancí, za herní převahy pelhřimovských.

Do druhého dějství vstoupili domácí hráči znovu aktivně, soupeře nepouštěli příliš ke hře a poklidnou rozehrávkou přehrávali soupeře a dostávali se do ofenzívy. Hosté těžili pouze z nakopávaných míčů za obranu, které ovšem neslavily velký úspěch. Hráči Pelhřimova i přes náročný týdenní program dobře dostupovali protihráče, kteří neměli čas na rozehrávku. Další gól černobílých obstaral dobře hrající Blažek, který se individuální akcí zbavil obránce a neomylně zakončil k tyči. Domácí dominovali celému zápasu, měli více ze hry a dostávali se stále více ke střeleckým příležitostem. Jednu z nich využil Oskar Točík, kdy se po odraženém balonu opřel do míče a jeho prudká střela skončila v síti hostujícího gólmana. Poslední zápis do listiny střelců obstaral staronový kapitán Daniel Poul. Po pěkné akci a centru zprava, umístil svůj pokus hlavou pod břevno hostující brány a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 5:0.

Příští zápas bude zároveň generálkou na první kolo KP Vysočiny, soupeřem pelhřimovským hráčům bude tým Tatran Ždírec nad Doubravou. Utkání se odehraje první srpnovou sobotu od 15:30 hod. na hřišti ve Ždírci nad Doubravou.