od BH dne 18.08.2020 v 08:04
Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Šebkovice 7:0 (2:0)

Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Šebkovice 7:0 (2:0), 2. kolo KP Vysočiny, neděle 16. 8. 2020, Kamenice nad Lipou.

Branky: 4., 28. a 66. Tomáš Mazáč, 76. a 80. Daniel Poul (oba z PK), 70. Oskar Točík, 85. Toby Mazanec.

Rozhodčí: Jan Dvořák – Jan Fotr, Aleš Janovský.
Delegát: Jan Prokeš.
ŽK: 1:1.
200 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jeníík HomolkůMichal Naniaš, Rejthar, Vojta Kotek (73. Martin Skořepa) – Jakub Vlk (61. Oskar Točík), Vojta Poul (76. David Viktora), Daniel PoulTomáš Mazáč (76. Andrej Fikar) – Pavel Benda, Blažek (64. Toby Mazanec).

V druhém kole Krajského přeboru Vysočiny přivítali pelhřimovští fotbalisté na trávníku v Kamenici nad Lipou hosty z Šebkovic (Kamenickým tímto děkujeme za poskytnutí zázemí pro domácí mistrovská utkání KP Vysočina mužů a za ochotu při organizaci utkání.). Snaha odčinit porážku z prvního kola v Nové Vsi byla na hráčích Pelhřimova vidět již od prvních minut.
Již ve 4. minutě otevřel skóre utkání Tomáš Mazáč, když využil nedorozumění mezi hostujícími obránci – 1:0. Navýšit skóre mohli domácí hráči ve 20. minutě, kdy po rohu bohužel hlavičkovali těsně nad bránu hostujícího gólmana Kuby. O minutu později Kuba pokryl šanci zleva nabíhajícího Pavel Benda. Ke slovu se hosté dostali ve 24. minutě a domácím trochu zatrnulo, když po faulu Poula kopali standardku, ale naštěstí Rejthar uklidil míč do bezpečí. Možnost další standardní situace dostaly Šebkovice v 28. minutě, Venhoda ale poslal míč přímo do náruče Luky Holický. Skóre se měnilo o minutu později, když se přes několik hráčů hostí probojoval Tomáš Mazáč a střelou pod břevno zvýšil náskok svého týmu – 2:0. Ve 33. minutě ten samý hráč ještě hattrick odmítl, když po centru Jeníík Homolků přehlavičkoval bránu. Do konce prvního poločasu se již nic vážného na hřišti nedělo a tak oba týmy do kabin za stavu 2:0 pro „domácí“ Pelhřimov.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, hostům postupně docházely síly a pelhřimovskou bránu ohrozili méně než sporadicky. Zato domácím se dařilo. V 66. minutě završil hattrick Tomáš Mazáč – 3:0. O čtyři minuty později zužitkoval přihrávku od tohoto hráče Oskar Točík a navýšil skóre na 4:0 pro Pelhřimov. V 76. minutě vrazil rukama v pokutovém území hostující Přibil do Toby Mazanec a pískala se tak penalta. Tu bezpečně proměnil kapitán Daniel Poul – 5:0. V 80. minutě byl Toby Mazanec opět faulován v pokutovém území, tentokráte Venhodou. Následně nařízený pokutový kop nadvakrát proměnil Daniel Poul – 6:0. Toby Mazanec bude po tomto utkání zřejmě noční můrou hostujících Šebkovic, v 85. minutě se trefil po přihrávce Martin Skořepa a na ukazateli skóre tak svítilo 7:0. Zvýšit skóre mohl ještě kapitán Daniel Poul, jeho střelu ovšem gólman Kuba vytáhl nad břevno.

K utkání se vyjádřil trenér vítězného mužstva Pavel Regásek: "I přes to, že jsme nastříleli soupeři 7 branek, musíme být pokorní, jelikož naše hra ještě zdaleka nedosahovala kvality z minulého ročníku. Stále na tom pracujeme a chceme být ještě silnější... Co je pro mně velmi pozitivní, je to, že se opět probudil k životu náš nejlepší střelec Tomáš Mazač a svým výkonem povznesl naši hru. Jinak to ale bylo naprosto zasloužené vítězství celého týmu."

Hráči A týmu tak odčinili prohru z prvního kola KP v Nové Vsi, je třeba ovšem neusnout na vavřínech a tento výkon potvrdit v následujících zápasech – utkání 3. kola se hraje v sobotu 22. srpna v Bedřichově.