od BobHovorka dne 01.09.2019 v 23:33
Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Bedřichov 5:0 (4:0)

Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Bedřichov 5:0 (4:0), 5. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 1. 9. 2019, Pelhřimov.
Branky: 10. Kuba Chadim, 40. Daniel Poul, 44. Martin Skořepa, 45. David Viktora, 48. Tomáš Mazáč

Rozhodčí: Jiří Pavlas – Karel Straka, Zdeněk Bílek.

Utkání se obešlo bez karet.
225 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin Skořepa (75. Vojta Poul), Jakub RejtharJiří KordíkJeníík Homolků –D.Poul (K), Michal Naniaš (75. Matěj Šimák), David Viktora – Kuba Chadim (57. Lukáš Bednář), Toby Mazanec (71. Jakub Vlk), Tomáš Mazáč (63. Vojtěch Šmíd),

V nedělním odpoledni hostil Pelhřimov soupeře z Bedřichova a byl to duel dvou neporažených celků. Zatímco domácí měli před tímto utkáním na kontě plný počet devíti bodů, hosté nasbírali po třech remízových utkání body 3. 
Začátek utkání patřil hostům, kteří se snažili domácí hráče aktivním napadáním připravit o míč a zkomplikovat jim tak rozehru. Domácí díky štěstí a nemohoucnosti hostujících hráčů tuto pasáž hry přečkali bez újmy a naopak udeřili sami. Průnik pravého zadáka Martin Skořepa nikdo z hostujících hráčů nedokázal zastavit. Po jeho střele z hranice pokutového území, byl nejdříve u dorážky Chadim a nekompromisně zavěsil. Poté zase iniciativu převzali hosté a centry z křídelních prostorů hřiště se snažili prolomit pelhřimovskou obranu. Náznaky šancí hostů vznikaly po několika nedorozumění mezi obranou a brankářem domácích. Vše nakonec dopadlo pro domácí dobře a ti tak mohli dál živit naději na další zápas „s nulou“. Pro vývoj celého utkání se ukázala jako rozhodující poslední pětiminutovka prvního poločasu. Nejdříve se po perfektně zahrané standartní situaci Michal Naniaš prosadil Daniel Poul a zvýšil na 2:0. Následně se znovu únikem zaskvěl Martin Skořepa, narazil si míč s Mazancem a z úhlu prostřelil hostujícího brankáře potřetí. Tečku za poločasem udělal novic v základní sestavě domácích David Viktora, kterého ke skórování vyzval další asistencí Toby Mazanec. Domácí tak odcházeli spokojeni do kabin s luxusním čtyřbrankovým náskokem.

Start do druhého dějství se, stejně jako v úvodu utkání, opět vydařil lépe hostům. Žádný zásadní problém ale domácí defenziva řešit nemusela. Ve 48. minutě se, po pěkné akci středem hřiště na jeden dotyk, řítil sám na hostujícího brankáře Tomáš Mazáč a poradil si mazácky – naznačil střelu, ale míč si potáhl dlouhou kličkou na levou stranu a zasunul míč do prázdné brány - 5:0. I za tohoto skóre se domácí nesoustředili jen na „údržbu“, ale dále se dostávali aktivní hrou na dostřel hostující branky. Do slibných šancí se dostali střídající hráči Bednář a Šimák, ale bez kýženého výsledku. K nejvážnější ohrožení čistého konta domácího gólmana se hosté dostali po závaru v pokutovém území, kdy hned nadvakrát ohrozili Luky Holický. Ten první razantní střelu vyrazil a pohlídal si i dorážku, kterou zlikvidoval krásným zákrokem. V dalších minutách zápasu bylo k vidění několik standardních situací v podání domácích, ale na konečném skóre se už nic nezměnilo. Tým podal další kvalitní výkon, svou šanci dostali i střídající hráči, kteří do hry vnesli novou energii. Domácí celek splnil povinnost a připsal si do tabulky 3 body za jednoznačnou výhru. 
Po skončení utkání byli oceněni nejlepší hráči utkání – na straně hostů se nejvíce sympatií domácího trenéra dostalo Davidu Novákovi. V dresu domácích pak lodivoda Bedřichova zaujal krajní obránce a autor jedné z branek Martin Skořepa.

Příští týden vycestuje FK Pelhřimov do Okříšek, kde bude určitě chtít prodloužit vítěznou sérii.