od mates dne 26.05.2019 v 20:54
Muži | FK Pelhřimov – Sokol Košetice 2:1 (1:0)

Muži | FK Pelhřimov – Sokol Košetice 2:1 (1:0), 24. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 26. 5. 2019, Pelhřimov.
Branky: 16. D. Poul, 85. Martin Skořepa – 91. Tomas Vejsada
Rozhodčí: Jan Fotr – Daniel Hanzl, Ondřej Půlpán. Delegát: Jaroslav Beneš.
ŽK: 2:2.
230 diváků.
Sestava FK PelhřimovJan Sochor – Martin SkořepaJakub RejtharMichal Naniaš (K), Jeníík Homolků – Toby Mazanec (75. Andrej Fikar), D. Poul, Tomas Jeri JerabekTomáš Mazáč (91. David Viktora) – Pavel BendaJakub Vlk (86. Vojta Poul).

Ve slunečném nedělním odpoledni přivítali hráči FK Pelhřimov na fotbalovém stadionu v Nádražní ulici svého okresního rivala Sokol Košetice. Soupeře přijela podpořit, jako již tradičně, početná skupina hlučných fanoušků.

Dle očekávání většinu prvního poločasu drželi míč na svých kopačkách domácí. Hosté se dostali do náznaků šancí jedině po nákopech za obran a spíše se soustředili na defenzivu. Domácí se snažili útočit zejména z křídelních prostorů, kde v tomto byli aktivní na své straně Homolka a Mazáč. V 16. minutě se po pěkném průniku D. Poula z pravého křídla do pokutového území a jeho následné zpětné přihrávce v nadějné pozici ocitl Michal Naniaš. Již překonaného brankáře hostů zachránila jeho pravá tyč. Následný odražený míč obránce pod tlakem odkopl pouze k domácím, kteří po rychlé kombinaci na levém rohu pokutového území centrovali od brankové čáry zpět "do ohně". Obráncem odhlavičkovaný míč si našel D. Poul, a střelou zhruba z 15 metrů uklidil míč k levé tyči brankáře Jíši. 1:0. Další velká šance přišla až v 33. minutě, kdy nejprve košetická obrana průnik Mazáče zastavila pouze faulem a z následného volného přímého kopu z ideální pozice 20 m od brány Benda orazítkoval pouze břevno hostující brány. V závěru poločasu se hosté dostali do nadějné brejkové situace. Hostujícímu Starému nadějně se rýsující situaci však překazil včasným pádem pod nohy strážce domácí svatyně Jan Sochor. Do kabin tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

I ve druhém poločase měli převahu domácí hráči, dostávali se do nadějných příležitostí, ale kýžená „pojistka“ ne a ne přijít. Změnit to mohl Jakub Vlk, který se ocitl po kolmé průnikové přihrávce Bendy v šanci, ale bohužel neseřídil mířidla a minul branku. Další, kdo zkoušel pevnost hostující obrany byl Pavel Benda, který poslal míč napříč malým vápnem na zadní tyč na Mazáče, který byl ve vyložené příležitosti zezadu sražen, rozhodčí bohužel pokutový kop neodpískal. Hosté zahrozili jedinou střelou z velkého vápna, která nebyla tolik razantní a Jan Sochor míč bezpečně chytil. Domácí se dočkali druhého gólu až v 85. minutě, kdy po přímém kopu Bendy téměř od pravého rohového praporku tečoval na přední tyči míč Martin Skořepa. Když už se zápas chýlil ke konci a nic nenasvědčovalo nějaké komplikaci, kopali v 88. minutě hosté přímý volný kop z hloubi své levé strany útočné poloviny. Na centr za obranu si nabíhal L. Kubů, na míč ale nemohl dosáhnout hlavou, tak si vypomohl "boží rukou". Bohužel byl zároveň přistrčen ve výskoku domácím kapitánem a sudí nařídil přísný pokutový kop. Pro změnu kapitán hostů T. Vejsada darovanou penaltou nepohrdl a razantní střelou doprostřed brány snížil na konečných 2:1.

K dalšímu utkání jedou naši borci v neděli do Přibyslavi, kde je nečeká jednoduchá práce. Domácí jsou na svém malém hřišti vždy nepříjemní a určitě se budou chtít před svými fandy vytáhnout. Držme palce!