od BH dne 17.02.2020 v 21:15
Muži | FK Pelhřimov – Slavoj Polná 4:0 (2:0)

Muži | FK Pelhřimov – Slavoj Polná 4:0 (2:0), přípravné utkání, neděle 16. 2. 2020, Fotbalový Stadion Za Kalvárií.

Branky FK Pelhřimov: 22. Martin Kostroun, 31. Jakub Vlk, 64. Lukáš Bednář, 78. Kuba Chadim

Rozhodčí: Pfeifer - Šíma, Srňánek

Sestava FK PelhřimovLuky Holický (60. Jan Sochor) - Martin Skořepa (60. Matěj Šimák), Rejthar (60. Adam Simon), Michal NaniašJeníík Homolků (70. Tomáš Mazáč) - Martin Kostroun, Vojta Poul - Honzík Bumbálek (60. Lukáš Bednář), D. Poul, Tomáš Mazáč (46. Jiří Kordík) - Jakub Vlk (46. Kuba Chadim)

V sobotu odpoledne přivítali pelhřimovští fotbalisté na umělé trávě Fotbalový Stadion Za Kalvárií tým z chvostu tabulky divize „D“ Slavoj Polná. Po týden staré porážce od átřídního soupeře z Kamenice nad Lipou bylo o motivaci pro hráče FK postaráno.

To se projevilo hned od úvodu utkání, kdy domácí na soupeře nastoupili ve vysokém tempu, aktivní hrou se dostávali do přečíslení a polenští nevěděli kam skočit dříve. První branka domácích padla po akci z pravé strany, Martin Skořepa vysunul kolmou přihrávkou podél postranní čáry Honzík Bumbálek. Na následný přesný přízemní centr si naběhl Martin Kostroun a šikovnou tečí překonal gólmana hostí. Zanedlouho se domácí radovali podruhé. Gólová akce začala opět u aktivního Martin Skořepa, jenž dlouhým autem našel D. Poula. Ten se výborně uvolnil, centrem vyzval k zakončení Jakub Vlka, který střelou k tyči nekompromisně poslal domácí do dvoubrankového vedení. Poté se hra vyrovnala, domácí si vzali „oddechový čas“ a iniciativu převzali hosté. Jejich převaha však nebyla plodná, většinou končila před pokutovým územím černobílých a k vážnějšímu ohrožení Holického nedošlo. Poločas tak zaslouženě skončil 2:0.

Start druhé půle se v porovnáním s úvodem utkání odehrával spíše v pomalejším tempu s lehkou převahou hostujících hráčů. Ti se dostali k několika slibným šancím, které ovšem zlikvidoval gólman nebo obrana domácích. Poté znovu zvedl ofenzivní prapor FK Pelhřimov. Po rohovém kopu a několika hlavičkách dostal nakonec míč důrazným zakončením do brány střídající Lukáš Bednář. Dalšího navýšení skóre pro domácí přišlo po průnikové přihrávce Vojta Poula na jmenovce Dana. Špílmachr domácích se šikovně vyhnul ofsidové pasti, ideálně připravil míč před prázdnou bránu Kuba Chadim, pro kterého už nebyl problém rozvlnit počtvrté síť za zády hostujícího brankáře. V úplném závěru utkání ještě po rychlé kombinaci a individuálních chybách zahrozili hosté. Při těchto šancích se však vytáhl střídající gólman Jan Sochor, udržel čisté konto a zápas skončil zaslouženou výhrou Pelhřimova 4:0.

Domácí hráči odčinili neúspěch z minulého utkání, prezentovali se kvalitním výkonem, který se musel líbit všem přítomným fanouškům FK Pelhřimov. K dalšímu zápasu přípravné fáze se hráči A-týmu vydají v neděli 1. 3. 2020 na hřiště týmu FC MAS Táborsko.

#spolecnezavitezstvim #hrasrdcem #fkpelhrimov #fkpebojuje