od BH dne 28.09.2020 v 23:14
Muži | FK Pelhřimov – SK Huhtamaki Okříšky 2:0 (1:0)

Muži | FK Pelhřimov – SK Huhtamaki Okříšky 2:0 (1:0), 8. kolo KP Vysočiny, neděle 27.9.2020, Fotbalový Stadion Za Kalvárií.

Branky: 37. Tomáš Mazáč, 48. Oskar Točík.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jeníík HomolkůMichal Naniaš, Rejthar, Vojta Kotek (85. Martin Skořepa) – Tomáš Mazáč (71. Blažek), Daniel PoulMartin KostrounJakub Vlk (76. Andrej Fikar) – Pavel Benda (90. David Viktora), Oskar Točík (81. Vojta Poul).

Rozhodčí: Daniel Hanzl – Zdeněk Niederle, Nicolas Šíma. Delegát: Luboš Vaněk.
ŽK: 0:2.
120 diváků.

Nepřízeň počasí vyhnala pelhřimovské fotbalisty ze stadionu v Kamenici nad Lipou na umělou trávu v Pelhřimově. Cestu na hřiště Za Kalvárií si našlo 120 diváků a rozhodně nelitovali…
Již v 6. minutě poslal na pravé straně Kotek dlouhý míč dopředu na Bendu, ten nacentroval míč do vápna, gólman Fiala jej ale vyrazil a následnou střelu Mazače z voleje zblokovala hostující obrana. V 10. minutě zahrával Naniaš trestný kop, hlavičku Kostrouna obránce Okříšek uklidil na roh. V 15. minutě domácí faulovali na půli hřiště a Okříšky zahrávali trestný kop, který zakončili zdánlivě nenápadnou hlavičkou, nicméně domácí gólman Holický musel zasáhnout. V 16. minutě zahrávali Pelhřimovští další roh, to se nepovedlo ideálně a hosté se tak dostali do brejku, který ale zachytil Vlk a hosté se tak před Holického bránu nedostali. Ve 20. minutě vybojoval Točík pro Pelhřimov další roh, i teď se však skóre ještě neměnilo, neboť domácí mířili hlavičkou nad břevno Fialovy brány. O dvě minuty později mohlo být pro Pelhřimov zle, do brejku se dostal hostující Trnka, přihrál doleva Bencemu, ten, naštěstí pro domácí, pálil mimo bránu. Odpovědět mohl ve 25. minutě Kostroun, jeho střela mířila nad bránu. Protože ji ovšem někdo z hráčů Okříšek tečoval, zahrávali domácí další rohový kop. Ke střele se dostal opět Kostroun, ale zamířil opět nad bránu Okříšek. Skóre se poprvé měnilo ve 37. minutě, kdy Homolka rozehrál rohový kop (pro Pelhřimov již šestý v tomto utkání) a Tomáš Mazáč umístil míč za záda Fialy – 1:0. O chvíli později zaúřadovala zřejmě vyšší moc, když se před prázdnou bránou Okříšek ocitl Benda a přízemní střelou trefil pouze tyč. Své zaváhání mohl napravit o minutu později, bohužel jeho další gólovou příležitost vykopl okříšský gólman. Ve 39. minutě hosté faulovali, zažlutilo se a domácí tak měli možnost zahrát trestný kop. Naniaš jej rozehrál po zemi na Homolku, následnou přízemní střelu hosté odvrátili v další rohový kop. Ten zahrál opět Homolka, ke střele se dostal Mazač, zamířil ale nad Fialovu bránu. Minutu před odchodem do kabin předvedli domácí pěknou kombinaci, na jejímž konci byl rohový kop – pro ně již osmý v tomto utkání. Ten bohužel v gól přeměnit nedokázali a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.
Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn v sestavách. Hned v úvodu se do gólové šance dostal Mazač, když se pokusil po brejku přelobovat hostujícího gólmana. Jeho pokus úspěšný ještě nebyl. Přehodit gólmana Okříšek lobem se podařilo až ve 48. minutě Točíkovi a Pelhřimovští se tak mohli v tomto zápase radovat podruhé – 2:0. V 50. minutě Pelhřimovští faulovali a hosté tak měli možnost zahrávat trestný kop. Jejich pokus Holický bez problémů zlikvidoval. V 55. minutě zahrávaly Okříšky další trestňák, tentokráte téměř z půle. I z něj ale vážnější gólovou situaci hosté nevymysleli a balón Pelhřimovským doslova odevzdali. V 56. byl faulován Benda, na bránu střílel Homolka, brankář hostů míč vyboxoval do autu. V 58. minutě zaváhal při bránění hostující Rampír, Vlkovu střelu na bránu ale pozorný Fiala vyrazil. O pár minut později si vyrazil k bráně Okříšek Mazač, stíhající obránce ovšem stihl jeho střelu zblokovat. I další pokus Pelhřimova o vstřelení branky hasila obrana hostí úspěšně, to když v 65. minutě hlavičkoval Dan Poul. V 73. minutě byl před vápnem faulován Kostroun. Homolka rozehrál míč krátce na Poula, ten přiklepl míč Naniašovi, jeho oblouček zamířil, ke smůle pelhřimovských, nad hostující bránu. V 80. minutě pálil z otočky Točík vedle Fialovy brány, z následné protiakce si hosté vytvořili brankovou příležitost, kterou musel hasit Holický, když jejich střelu vyrazil na roh. I po jeho zahrání domácí ubránili čisté konto, když míč odhlavičkoval Kostroun. Další příležitost snížit skóre měli hosté v 83. minutě, když u vápna zahrávali trestný kop. I zde ale byli v koncovce bezzubí a střela letěla mimo Holického bránu. Následně ještě mohli skóre poupravit i domácí, roh Poula však vyboxoval brankář Okříšek před sebe. Zasahovat musel i v 88. minutě, když vyrazil i pokus Blažka. Ten byl navíc ještě za cenu žluté karty pro hostující Maška nedovoleně zastaven minutu před koncem utkání. Naniašem zahraný trestný kop ale hostující obrana uhlídala… skóre tak zůstalo na 2:0 pro domácí Pelhřimov.
Trenér Pavel Regásek: "Od začátku utkání jsme diktovali tempo hry... první gól jsme vstřelili po sérii rohů, kdy se prosadil Tomáš Mazač. Bohužel jsme další 100% šance neproměnili, konkrétně Pavel Benda nastřelil tyč a vzápětí po sólu vykopl míč z brankové čáry obránce. Druhý poločas probíhal téměř ve stejném duchu. Musím ale říci, že na týmu Okříšek jsem po dlouhé době viděl posun dopředu, zřejmě začíná být vidět práce pana trenéra Hekerleho. Okříšky hrály velmi organizovaně a naprosto fair play, což dříve nebývalo vždy pravidlem."

První říjnovou neděli přijde očekávané derby, souboj druhého s prvním týmem tabulky. Pelhřimovské čeká jistě nelehké utkání na hřišti ve Speřicích.