od BH dne 29.07.2019 v 21:33
Muži | FK Pelhřimov – SC Amaliendorf-Aalfang 2:0 (1:0)

Muži | FK Pelhřimov – SC Amaliendorf-Aalfang 2:0 (1:0), přípravné utkání, sobota 27. 7. 2019, Pelhřimov.
Branky: 25. Tomáš Mazáč, 68. Jakub Vlk
Rozhodčí: Jaroslav Jahoda – Kamil Hájek, Roman Jelínek.
ŽK: 0:0
100 diváků.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický (46. Jan Sochor) – Fikar (46. Matouš), Jakub RejtharMatěj ŠimákJeníík Homolků
(75. Šmíd) – D.Poul (75. Vojta Poul), Dominik Rážek (46. David Viktora) – Toby Mazanec (46. Jakub Vlk), Honzík Bumbálek (46. Bednář), Tomáš Mazáč – Kuba Chadim (60. Bartoška)

Naši fotbalisté odehráli již třetí přípravný duel na novou sezonu proti týmu ze sousedního Rakouska. Po zrušení turnaje v Nové Bystřici tak mohli pelhřimovští zakončit třídenní soustředění zápasem s nezvyklým soupeřem.

První čtvrtinu zápasu kontroloval míč více tým hostů, avšak změnit skóre mohl domácí tým. Hned ve 4. minutě se po centru Dominik Rážek prosadil důrazný Kuba Chadim, ale bohužel zakončoval v postavení mimo hru. Rakouský tým dobře kombinoval a měl více ze hry, ale vážnější šanci si nevytvořil. A tak se prosadili domácí, v 25. minutě si Tomáš Mazáč navedl míč, rozhodl se pro zakončení spoza pokutového území a střelou k bližší tyči otevřel skóre. První velká šance hostů přišla krátce poté, kdy se po křížném pasu dostal rakouský záložník přes domácího obránce, ale jeho střelu zastavila tyč. Podobně tomu bylo i po přímém kopu z hranice pokutového území, tentokrát zazvonilo domácímu brankařovi nad hlavou břevno. Ke konci první části se stále více dostávali do hry domácí hráči a kombinační hrou začali soupeře přehrávat. Po jedné takové povedené akci se k centru dostal domácí Dominik Rážek, poslal míč do prostoru mezi penaltovým bodem a hranicí pokutového území. Tam se ocitl osamocený Toby Mazanec, který však slibnou šanci neproměnil. Z dění prvního poločasu stojí ještě za zmínku snad jen pokus hostujícího útočníka, který se pohotovou střelou po chybě domácí obrany snažil přehodit Luky Holický. Ten však tento úmysl přečetl a bezpečně zabránit míči v cestě do domácí branky.

Do druhého poločasu nastoupil domácí tým v pozměněné sestavě. I nadále se ale snažil o kombinační hru a chtěl zvýšit těsné vedení. Pozorný tým hostů však všechny slibnější akce ubránil a naopak hrozil nebezpečnými centry z křídelních prostorů. V 68. minutě po kombinaci domácích dostal míč centrem z kopačky aktivního Tomáš Mazáč do pokutového území, Bednář pustil míč za sebe na volného Jakub Vlk a ten nekompromisně zvýšil na 2:0. O pár minut později se po průnikové přihrávce dostal do pokutového území Bartoška, dobře převzal míč, druhým dotekem si jej nešťastně ukopl a z nadějné situace nebylo nic. Další příležitost měl po rohovém kopu stoper Jakub Rejthar, který si našel centrovaný míč, avšak hlavou nezakončil přesně. Hosté si poté vytvořili tlak, především díky několika standartním situacím, ale branku se jím vstřelit nepodařilo.
Utkání tak skončilo vítězstvím domácích, kteří ani ve třetím přípravném zápase nepoznali hořkost porážky.

Příští sobotu se tým mužů utká s protivníkem ze sousedního kraje - FC MAS Táborsko B.