od BH dne 08.06.2020 v 16:13
Muži | FK Pelhřimov – FC Vysočina Jihlava B 3:2 (2:2)

Muži | FK Pelhřimov – FC Vysočina Jihlava B 3:2 (2:2), přátelské utkání, sobota 5. 6. 2020, Košetice.

Branky FK Pelhřimov: 24. Jeníík Homolků, 32. Pavel Benda, 69. Daniel Poul

Rozhodčí: Jaroslav Kůrka st.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický, (30. Jan Sochor), (60. Luba Zavadil) - Martin Skořepa, (46. Andrej Fikar), Rejthar, Michal Naniaš, (46. Adam Simon), Jeníík Homolků (70. Jakub Vlk) - Vojta Poul,(46. David Viktora), Martin Kostroun, (46. Heřmánek) - Pavel Benda, (46. Toby Mazanec), Daniel PoulTomáš Mazáč, (46. Honzík Bumbálek) - Jakub Vlk, (46. Kuba Chadim)

První červnovou sobotu přivítal FK Pelhřimov, na azylovém hřišti v Košeticích, divizní tým FC Vysočina Jihlava ,,B", složený zejména z fotbalistů kategorie U18 a U19.

Po počátečním oťukávání obou týmů, převzali otěže zápasu pelhřimovští hráči. Ve 24. minutě po akci z levé strany běžel vstříc hostující brance Jeníík Homolků a bombou pod břevno nedal gólmanovi šanci. Pak se v hlavní roli ocitl několikrát domácí brankář Luky Holický. Ten bavil příchozí diváky svými kiksy, kterými několikrát nabídl mladíkům z krajského města šanci na vyrovnání. Proti ovšem byla pelhřimovská obrana v čele se stoperem Rejtharem, který v jednom případě musel dokonce gymnasticky zachraňovat situaci těsně před brankovou čárou. V 32. minutě se po závaru v hostujícím pokutovém území dostal k zakončení Pavel Benda, který neomylně trefil mezeru mezi bránícími hráči a brankářem a upravil skóre zápasu na 2:0. Ve 30. minutě došlo na vysvobození trápícího se Luky Holický, kterého vystřídal Jan Sochor. Ten ovšem musel do poločasu lovit dvakrát míč ze své sítě. První gól inkasoval po centru ze strany a nedorozumění Martin Skořepa s Pavel Benda, kdy po nešťastném odrazu od prvně jmenovaného skončil míč v pelhřimovské síti. Poté přidali jihlavští mladíci ještě jednu branku a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu nastoupila obměněná domácí sestava, ve které zůstal z prvního poločasu pouze Homolka, Rejthar a Dan Poul. Hrálo se víceméně ve středu hřiště, míč na kopačkách drželo spíše hostující mužstvo z Jihlavy. Pelhřimovským se nevedla kombinace, docházelo ke spoustě nepřesností a zbytečných ztrát. Hosté nedokázali vytěžit ze zmíněné převahy otočení skóre ve svůj prospěch, a tak se prosadili černobílí. V 69. minutě po dobrém náběhu za obranu dostal Andrej Fikar časovanou přihrávku. Hostující brankář vyběhl a míč těsně před nabíhajícím útočníkem odklidil. K jeho smůle přímo k připravenému Daniel Poul, který obloukem dopravil míč do nikým nehlídané branky a změnil stav utkání na 3:2. Průběh hry se i po vstřelení rozdílové branky neměnil. Jihlava se snažila svým pohybem a rychlou kombinací rozhýbat obranu domácích a vytvořit si gólovou příležitost. K jedné takové se přeci jen dostali, ale ani jedna ze dvou dorážek neprošla za záda dobře chytajícího Luba Zavadil. Konec utkání přinesl ještě několik závarů před oběma brankami, ale ke změně skóre už nedošlo. Domácí ubránili těsné vedení a připsali si cenné vítězství nad houževnatým soupeřem.

Další program zavane hráče FK Pelhřimov do nedaleké Nové Včelnice, kde sehrají, netradičně v pátek, další přípravné utkání s místním týmem TJ Nová Včelnice