od BH dne 13.10.2020 v 19:17
Muži | FK Pelhřimov – FC Slavoj Žirovnice 5:0 (3:0)

Muži | FK Pelhřimov – FC Slavoj Žirovnice 5:0 (3:0), 10. kolo KP Vysočiny, neděle 11. 10. 2020, Kamenice nad Lipou.

Branky: 14., 69. Daniel Poul, 33. Jakub Vlk, 39. Blažek, 80. Kuba Chadim.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin Skořepa, Michal Naniaš, Rejthar, Jeníík Homolků – Oskar Točík, Daniel PoulMartin Kostroun (73. David Viktora), Jakub Vlk (67. Andrej Fikar) – Pavel Benda, Blažek (78. Kuba Chadim).

Rozhodčí: Jan Fotr – Jan Dvořák, Lukáš Srňánek.
Delegát: Roman Šoukal.
ŽK: 1:1.
Hrálo se bez diváků.

Poslední zápas před nucenou pauzou sehráli pelhřimovští fotbalisté, za typicky podzimního počasí, na stadionu v Kamenici nad Lipou proti okresnímu rivalovi ze Žirovnice. Utkání proběhlo, s ohledem na vládní nařízení, netypicky bez diváků.

Aktivněji začali domácí fotbalisté, již ve 2. minutě vyzkoušeli pozornost hostujícího gólmana Švece. O chvíli později hlavičkoval po trestném kopu do náruče gólmana Naniaš. Otevřít skóre se nepodařilo v 7. minutě ani Kostrounovi, který pálil přízemní střelou vedle pravé tyče žirovnické brány. V 10. minutě se osmělili i hosté, i oni ovšem byli v koncovce nepřesní a po teči hostujícího hráče šel míč obloučkem mimo bránu Holického. Skóre otevřel pěknou střelou ve 14. minutě pelhřimovský kapitán Daniel Poul – 1:0. V 16. minutě fauloval domácí obránce Homolka a k trestnému kopu se postavil Vodáček. Do pokutového území poslal nebezpečný centr, domácí obrana ovšem zafungovala skvěle a hostující hráče ke koncovce nepustila. Na druhé straně se kopalo proti Švecově bráně v 18. minutě, kdy trestný kop rozehrál Naniaš na Homolku, ten zleva přihrál míč do vápna Blažkovi, jeho střelu ale hostující obrana odvrátila na roh. Ve 20. minutě hezky vystřelil z otočky Točík, jeho pokus zlikvidoval gólman hostí. O minutu později fauloval u rohového praporku Naniaš a hosté tak měli možnost ohrozit bránu lídra tabulky. Jejich střelu, mířící mimo bránu, tečoval domácí obránce a tak Vodáček rozehrál rohový kop. Nebezpečný centr ve vápně odhlavičkoval Kostroun do autu. Domácí byli aktivnějším týmem a to se projevilo ve 33. minutě, kdy Jakub Vlk navýšil vedení na 2:0. Ten samý hráč o minutu později zprava přihrál Bendovi, který ale trefil pouze gólmana Žirovnice. Ve 35. minutě vybojovali domácí fotbalisté roh. Homolka poslal míč do vápna a po kombinaci vystřelil Skořepa, mušku měl ovšem nepřesnou a tak na ukazateli svítilo stále skóre 2:0. To se změnilo ve 39. minutě, kdy na levé straně vybojoval míč Benda a Blažek následně propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Kromě žluté karty pro hostujícího Vaše v 39. minutě se na hřišti do konce první půle již nic vážnějšího neudálo, a tak šli do kabin veselejší domácí fotbalisté.

Do druhého dějství nastoupily oba týmy beze změny v sestavě. Aktivnější byli domácí fotbalisté, svého soupeře přehrávali fyzicky i herně… Žirovnice začala působit čím dál více odevzdanějším dojmem. V 57. minutě byl faulován Kostroun, následně nařízený trestný kop poslal do vápna Naniaš, Blažek se ovšem k hlavičce nedostal. Domácí hráče navíc zastavil odmávaný ofsajd. O dvě minuty později vybojoval Točík roh. Sám jej rozehrál, zblízka poté pálil Skořepa. V cestě mu stál ovšem gólman Švec, který si s jeho pokusem poradil. V následujících minutách se téměř veškeré dějství odehrávalo stále na polovině Žirovnice, v 65. vybojoval Blažek roh, z něj ale domácí fotbalisté nic nevytěžili. Úspěšní byli až v 69. minutě, kdy po přihrávce Homolky do vápna přidal svůj druhý gól v tomto utkání Daniel Poul – 4:0. V 70. minutě zatáhl po pravé straně míč Fikar, přihrál jej Bendovi, ten našel Homolku, jehož střelu z úhlu zblokovali hostující hráči na roh. Pelhřimovští v aktivitě nepolevovali a v 78. minutě poslal Dan Poul míč obloučkem na Chadima, který ale pálil nad Švecovu bránu. O tři minuty později ale zaváhání napravil a uzavřel tak gólový účet tohoto utkání – 5:0.

Pelhřimovští působili po celé utkání fotbalovějším dojmem, dobře kombinovali a i fyzicky svého soupeře přehrávali. Žirovnice se do vážnější gólové příležitosti během tohoto zápasu nedostala. Pelhřimov tak nadále kraluje Vysočině, a to s 27 body při skóre 29:4 a Holický s 8 nulami vévodí krajským gólmanům. Jak dlouho bude trvat nucená pauza a jak ovlivní průběh soutěže, ukážou následující dny.

FK Pelhřimov děkuje všem fanouškům, kteří sledovali utkání proti Žirovnici živě díky videopřenosu na internetu, popřípadě fandili na dálku. Děkujeme za pochopení a respektování vládních nařízení i pokynů FAČR a doufáme, že se co nejdříve opět všichni uvidíme na hřišti.

Trenér Pavel Regásek: "S výkonem mužstva v tomto utkání jsem spokojen. Chtěli jsme diktovat tempo hry což se nám prakticky dařilo po celé utkání... k tomu jsme si svoji aktivitou vytvořili dost brankových příležitostí a ty využili. Dle mého názoru výsledek utkání tak naprosto koresponduje s děním na hřišti. Hráči si tak za výkon v dalším okresním derby zaslouží malou pochvalu."