od BH dne 01.09.2020 v 21:55
Muži | FK Pelhřimov – FC Chotěboř 2:0 (1:0)

Muži | FK Pelhřimov – FC Chotěboř 2:0 (1:0), 4. kolo KP Vysočiny, neděle 30. 8. 2020, Kamenice nad Lipou.

Branky: 18. Martin Skořepa, 50. Daniel Poul.
Rozhodčí: Pavel Rosický – Karel Pojezdný, Ondřej Karlík.
Delegát: Martin Šimák.
ŽK: 0:1.
187 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jeníík HomolkůMartin Kostroun, Rejthar (46. Toby Mazanec), Martin Skořepa – Tomáš Mazáč (80. Vojta Kotek), Daniel Poul, Vojta Poul (73. David Viktora), Jakub Vlk (68. Andrej Fikar) – Blažek, Pavel Benda.

V dalším kole Krajského přeboru Vysočiny mužů přivítal Pelhřimov na „domácí“ půdě nevyzpytatelnou Chotěboř, která před tímto zápasem měla na svém kontě 7 bodů, tedy o bod více než pelhřimovští.

Domácí začali zostra, vedení se mohli ujmout hned ve 3. minutě, když na levé straně unikl Tomáš Mazáč a jeho střela jen těsně minula pravou tyč Dobrovolného brány. O 4 minuty později využil Pavel Benda Kellerovu ztrátu míče a založil po levé straně útočnou akci, na jejímž konci se pokusil obloučkem překonat hostujícího gólmana Rejthar. Ani jeho pokus ovšem nebyl úspěšný. V 10. minutě si hostující kapitán Somerauer poradil se Skořepou, přihrál zleva míč svému spoluhráči do vápna, jeho pokus ale Rejthar stačil uklidit na roh. Z něj hosté mohli vytěžit vyrovnání, hlavička Odvářky mířila, naštěstí pro domácí, nad Holického bránu. I když si byli domácí vědomi síly Chotěboře v soubojích o míč ve vzduchu, nakonec to byli právě oni, kdo se ujali vedení – hlavičkou se po rohu Homolky trefil v 18. minutě Martin Skořepa – 1:0. Ve 33. minutě mohl navýšit vedení kapitán Daniel Poul, jeho oblouček po přihrávce od Bendy ale gólman Dobrovolný lapil. O minutu později přišla šance hostí, když rozehráli trestný kop a Nedvěd hlavičkoval těsně nad bránu Pelhřimova. V 36. minutě se blýskl gólman Pelhřimova, když bravurně vytáhl šanci hostů na roh. Před odchodem do kabin se ještě hosté dvakrát po sobě dopustili nedovoleného zákroku a následně nařízený trestný kop zahrál V. Poul. Ani z této příležitosti ale gól nepadl, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí Pelhřimov.
Do druhé půle vstoupili domácí s jednou změnou v sestavě, když Rejthara nahradil Toby Mazanec. Blažek se posunul trochu netradičně do obrany a Mazanec zaujal místo v první linii. Ve 46. minutě utekl po levé straně Pavel Benda, poslal před bránu pěknou přihrávku, bohužel Toby Mazanec se ke střele nedostal. Hosté mohli vyrovnat o minutu později, když po centru střílel Bělovský, Luky Holický ale jeho pokus nadvakrát chytil. Tribuna zabouřila ve 49. minutě, když se po centru Homolky trefil kapitán Daniel Poul a zvýšil tak vedení svého týmu – 2:0. V 69. minutě zahrávali hosté roh, centr Bělovského sebrala domácí obrana, Toby Mazanec se dostal do brejku, poslal doprava přihrávku volnému Andrej Fikar, ten bohužel pro Pelhřimov trefil z úhlu jen boční síť. Bojovní hosté hrozili převážně dlouhými míči na své vysoké hráče, Pelhřimov ovšem toto nebezpečí dokázal eliminovat a vzdušné souboje převážné vyhrával. Do konce utkání se již nic nezměnilo a tak si hostitelé do tabulky připsali další tři body - s celkem 9ti body a při skóre 12:3 jsou momentálně na druhém místě tabulky za HFK Třebíč.

Trenér domácích k zápasu: "Jsem spokojen pouze se ziskem 3 bodů... celkově naše hra byla dosti neurovnaná bez patřičného náboje... ve druhém poločase jsme se uspokojili výsledkem a profesorky zápas dohráli... a to rozhodně není můj šálek kávy...do dalších zápasů budeme muset hodně přidat na důrazu a nasazení, abychom byli i nadále bodově úspěšní..."

Následující víkend odcestují hráči FK Pelhřimov do Náměště nad Oslavou, kde je čeká duel s momentálně sedmým týmem tabulky Krajského přeboru.