od BH dne 08.03.2020 v 20:49
Muži | FK Pelhřimov – AFC Humpolec 1:3 (1:1)

Muži | FK Pelhřimov – AFC Humpolec 1:3 (1:1), přípravné utkání , sobota 7. 3. 2020, Fotbalový Stadion Za Kalvárií.

Branka FK Pelhřimov: 35. Tomáš Mazáč

Rozhodčí: Odskočil – Hána, Nechvátal T.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický (46. Jan Sochor) - Martin Skořepa (55. Matěj Šimák), Rejthar (46. Jiří Kordík), Michal NaniašJeníík Homolků - Vojta Poul (46. David Viktora), Martin Kostroun (60. Honzík Bumbálek) - Pavel BendaDaniel PoulTomáš Mazáč (55. Andrej Fikar) - Jakub Vlk (46. Kuba Chadim)

Sychravé počasí přivítalo v sobotu odpoledne hráče FK Pelhřimov a jejich protihráče z divizního týmu A.F.C. Humpolec. Domácí hráči si proti Humpolci chtěli dokázat fakt, že i když hrají o soutěž níže, můžou se svým soupeřem odehrát vyrovnanou partii. O motivaci tak bylo postaráno.

Od úvodních minut utkání byli domácí dominantním týmem, drželi míč na svých kopačkách a kvalitními kombinacemi se snažili překonat obranu soupeře. I tak se ale bíločerní k přímému ohrožení hostujícího gólmana dlouho nedostávali. Přesto se po dvaceti minutách ocitl ve velké šanci Tomáš Mazáč, krásný centr za obranu trefil přímo bez dopadu na míče na zem. Těžký kop však humpolecký brankář pohotově vyrazil nohou a udržel čisté konto. Gól nepadl ani při zakončení Daniel Poul, kdy jeho hlavička z těžké pozice jen těsně minula brankovou konstrukci. Ten samý hráč se poté prezentoval přízemní křížnou střelou, která jen těsně minula pravou tyč hostující svatyně. V 35. minutě už se ale měnilo skóre, Vojta Poul poslal „českou uličkou“ krásnou časovanou přihrávku do pokutového území, kam si naběhl rychlonohý Tomáš Mazáč a po kličce gólmanovi zasunul míč do prázdné brány. Bohužel konec prvního poločasu si domácí vybrali slabší chvilku, hosté se přeci jen dostali na dostřel Holického brance a přišlo vyrovnání. Pelhřimovští nabídli hostům po zbytečném faulu penaltu, kterou úspěšně proměnil hostující exekutor. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po přestávce nastoupili domácí v pozměněné sestavě a bohužel nenavázali na kvalitní hru z prvního dějství. Naopak hosté začali přebírat otěže utkání. Do první větší šance se ale dostal domácí Martin Kostroun, který po centru ze strany střílel prudkou ranou doprostřed brány. Hostující brankář reflexivním zákrokem pelhřimovského středopolaře vychytal. Poté už hrozili především hostující hráči. Díky rychlým brejkovým akcím, které plynuly z chyb v rozehrávce Pelhřimova, se humpolečtí dostávali stále častěji na dostřel branky domácích. Vítězný gól padl po rozehraném rohovém kopu z pravé strany. Pro míč si nasprintoval humpolecký hráč, který poslal z rohu pokutového území prudký centr na zadní tyč před Sochorovu branku. Míč však, k překvapení všech, skončil v horním rohu pelhřimovské branky. Ze strany domácích hráčů stojí v druhé půli za zmínku pouze střela Daniel Poul, která však těsně minula cíl. Humpolec naopak hrozil dál. Brankář Jan Sochor podržel svůj tým nejméně při dvou jasných šancích a hráči FK Pelhřimov byli dál ve hře. Třetí gól v domácí síti však visel ve vzduchu. Hosté se dočkali po pěkné akci z levé strany, kdy prudký přízemní centr dorazil osamocený hostující hráč za bezmocného Jan Sochor a uzavřel skóre na 1:3 pro A.F.C. Humpolec.

Příští týden v sobotu čeká hráče FK Pelhřimov generálka na jarní část KP, opět na domácím hřišti od 14:00 proti Tatran Ždírec nad Doubravou.