od BH dne 26.04.2022 v 21:08
Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Sapeli Polná 1:0 (1:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – TJ Sapeli Polná 1:0 (1:0), 19. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 24. 4. 2022, Pelhřimov.

Branka: 33. Matějíček (vlastní)

Rozhodčí: Niederle – Šíma, Hána.

Delegát: Šimák.

120 diváků.

ŽK: 0:3.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Homolka, Blažek (86. Honzl), Rejthar – Niederle, Poul D., Kostroun (76. Poul V.), Fikar – Blokeš, Vopálenský (76. Adam), Vlk (71. Viktora).

K dalšímu mistrovskému utkání přijel do Pelhřimova tým TJ Sapeli Polná, okupující přední příčky tabulky Krajského přeboru mužů Vysočiny.

Aktivněji začali domácí fotbalisté. V 9. minutě byl nedovoleně zastaven Dan Poul a následoval trestný kop, se kterým si pozorná obrana hostí dokázala poradit. O tři minuty později vyslal pěknou přihrávku do vápna zprava Vlk, nabíhajícího Niederleho ale předběhl gólman Rezničenko. V 17. minutě chtěl vyzkoušet pozornost gólmana Polné Blokeš, jeho střela však neměla potřebnou razanci. V tuto chvíli se hrálo převážně na polovině hostujícího celku, jehož obrana byla velmi pozorná a domácím fotbalistům se nedařilo ji dobýt. V 21. minutě zastavil útočnou akci Vlka nedovoleně obránce hostí a tak skóre se stále neměnilo. Ve 27. minutě vybojoval Vlk i přes dotírajícího hráče hostí roh. Ten domácí zakončili hlavičkou nad bránu Rezničenka. Síť se za hostujícím gólmanem zatřepetala ve 33. minutě, kdy se po centru Blokeše trefil Matějíček, bohužel pro Polnou do vlastní brány – 1:0 pro Pelhřimov. Ve 34. minutě se Rezničenka pokusil obloučkem překonat Vlk, mířil ale nad bránu. Úspěšný nebyl ani Vopálenský ve 40. minutě, když prošel středem pole. Gólman Polné jeho šanci výtečně zmařil. Poslední větší šance ke skórování přišla těsně před odchodem do kabin, kdy nejdřível střílel Vopálenský a poté z odrazky Kostroun, Vše vyřešil hostující brankář, když stihl míč odkopnout.

Po změně stran se ozvali jako první hostující fotbalisté. Nejdříve ztratil po pravé straně míč Blažek, poté propadl i Rejthar, polenský Průcha ale ve vyložené šanci selhal, zamířil vedle. V 53. minutě hosté faulovali a domácí měli zajímavou standardku. Z ní rovnou vystřelil Niederle, mířil pouze do náruče brankáře hostí. V 58. minutě šli hosté do brejku po pravé straně, kdy utekl Průcha. Jeho náběh naštěstí pro pelhřimovské Blažek s Rejtharem zastavili. Další standardní situaci měli domácí k dobru v 62. minutě, centr Niederleho ale Šimek odvrátil na roh. Ten rozehrál na přední tyč domácí Homolka. Hosté se nenechali zaskočit a míč uklidili do autu. V 67. minutě střelu Blokeše zastavila tyč. O minutu později se dopustil faulu hostující Fišer, ke standardce se postavil opět Niederle. Na jeho centr si naskočil Kostroun, hlavičkoval vedle brány Rezničenka. V 82. minutě poslal pěknou střelu na hostujícího gólmana Homolka, někdo s hráčů Polné ji tečoval a tak z toho byl další rohový kop pro Pelhřimov. Míč se do brány nepodařilo propašovat osamocenému na zadní tyči stojícímu Danu Poulovi a z jeho střely byl další roh. I ten v gól nevedl a Pelhřimov tak i nadále držel hubené vedení 1:0. Poslední příležitost k vyrovnání měli Polenští těsně před koncem utkání, kdy šel po pravé straně do brejku Průcha, ale i s touto útočnou akcí si dokázali domácí poradit a uhájili tak těsné vedení 1:0.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni za hosty útočník Adam Průcha a za domácí také ofenzivní hráč Kryštof Blokeš.

V příštím kole čeká Pelhřimov zajímavé utkání v Nové Vsi, které máme rozhodně co vracet. Utkání se hraje v sobotu od 16.30 hodin.